auto motor i sport poleca:

Ford Fiesta - DNA mistrzów?

Poleć ten artykuł:

Na tle Focusa i Mondeo mały Ford Fiesta wygląda dość niepozornie. Czy płynie w nim ta sama, gorąca krew dowiemy się z testu długodystansowego, do którego 75-konna Fiesta w wersji FX Gold wystartowała na początku lutego.

Ford Fiesta Zobacz całą galerię

auto motor i sport 5/2005

Trudno przebić się będąc najmniejszym w rodzinie. Kłopoty potęgują się, gdy starsze rodzeństwo jest utalentowane. Fiesta zawsze pozostawała w cieniu Focusa i Mondeo, chociaż to ona - z racji niższej ceny - "robi" w Fordzie ilość w statystykach sprzedaży.

Testowany egzemplarz - w podstawowej wersji wyposażenia - kosztuje 45 660 zł. Dużo jak za najmniejszy samochód w ofercie Forda. Humor zdecydowanie poprawia się na myśl, że za te pieniądze otrzymuje się auto niemal kompletnie wyposażone. Nie tylko jeśli chodzi o wynalazki podnoszące komfort (np. klimatyzacja czy elektrycznie regulowane szyby), ale również w zakresie bezpieczeństwa (4 poduszki powietrzne i ABS z EBD). Do pełni szczęścia pozostaje już tylko doposażyć Fiestę w jeden z czterech dostępnych radioodtwarzaczy (w cenie od 900 zł do 2 800 zł) i lakier metalizowany (dopłata 1 600 zł).

Uzbrojona w radio z odtwarzaczem CD za 1 900 zł, lakier metalizowany oraz pakiet wyposażenia, na który składają się podgrzewana przednia szyba, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, przednie światła przeciwmgielne i 15-calowe obręcze kół z lekkich stopów (dopłata za cały pakiet wynosi 2 400 zł), a także w... popielniczkę szumnie zwaną pakietem dla palących (dopłata 40 zł) - testowana Fiesta jest warta 51 600 zł. Mając taką kwotę można już myśleć o Focusie - nowym, drugiej generacji i większym oraz bardziej komfortowym i lepiej wykonanym niż Fiesta.

Jeśli ktoś dalej upiera się, że małe jest piękne i jednocześnie za podobną cenę nie chce większego, nie będę go od tego odwodził. Małe samochody już dawno przestały być małe i oferują naprawdę sporo. Nie tylko w zakresie przestronności wnętrza, ale także pod względem właściwości jezdnych czy komfortu jazdy. Fiestą całkiem wygodnie może podróżować czworo dorosłych osób, nie mówiąc o dzieciach na tylnej kanapie. Gdy trzeba, to i piąty pasażer się zmieści, ale wtedy z tyłu panuje ścisk. Zagłówków i bezwładnościowych pasów bezpieczeństwa starczy dla wszystkich.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Fiesta | hatchback | test długodystansowy | test

Oceń artykuł:

3,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij