auto motor i sport poleca:

Ford Fiesta - Twój bodyguard

Poleć ten artykuł:

Fiesta to nieduże auto o właściwościach jezdnych lepszych niż te, jakimi chwalą się konkurenci. Teraz wjeżdża do salonów w nowej odsłonie – w ciemności możesz go pomylić z... Astonem Martinem.

Ford Fiesta Zobacz całą galerię

Szukasz małego, miejskiego auta, które wygląda na mocniejsze niż jest w rzeczywistości? Nowa Fiesta to obowiązkowa pozycja na Twojej liście. Przez cztery lata jej stylistyka nie zestarzała się ani odrobinę, a mimo to została odświeżona. Z przodu królują teraz osłona chłodnicy żywcem przypominająca tę z Astona Martina oraz nowe reflektory z diodami LED.

Wewnątrz jest wygodniej niż w starej Fieście. Regulując lusterka czy otwierając szyby nie będziesz zawadzał o przełączniki łokciem, bo umieszczono je idealnie pod ręką. Nową kierownicę chwycisz pewnie, a wskazania nawigacji możesz śledzić na wysoko umieszczonym 5-calowym wyświetlaczu. Będziesz mógł skorzystać z udogodnień, których nie ma w innych małych samochodach.

W miejskiej ciasnocie przyda się Active City Stop, który może zaoszczędzić Ci nerwów i gotówki na naprawę auta – przy niskich prędkościach (do 30 km/h) system ten potrafi rozpoznać przeszkodę i sam zdecydować o awaryjnym hamowaniu. Jeśli masz smartfona, zsynchronizuj go koniecznie z systemem SYNC – w razie wypadku auto samo zadzwoni po pomoc, poda lokalizację zdarzenia i wezwie policję czy pogotowie. Jeśli jesteś rodzicem świeżo upieczonego kierowcy lub nie do końca ufasz swoim umiejętnościom, sprawdź możliwości systemu MyKey. Patent polega na tym, że kluczykiem głównym programujesz siedem funkcji – możesz ustawić ogranicznik prędkości, maksymalną głośność muzyki, czy też nałożyć kaganiec w postaci niewyłączalnego ES P. Oczywiście wszystko po to, aby ze spokojną głową oddać auto w ręce niedoświadczonego i czasem zbyt ambitnego kierowcy lub powściągnąć własny temperament.

Szymon Piaskowski
redaktor „auto motor i sport”

DOBRY PATENT

Przy tak dynamicznym i oszczędnym silniku benzynowym nie warto zawracać sobie głowy Fiestą z dieslem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Fiesta | cena | test | 2013

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij