auto motor i sport poleca:

Ford Fiesta - Typ energetyczny

Poleć ten artykuł:

Mały Ford Fiesta przebył już ponad 2/3 testowego dystansu. Nadal daje dużo radości z jazdy, choć ujawnia już pewne niedostatki.

Test długodystansowy Forda Fiesty Zobacz całą galerię

Wygląda świeżo, jakby dopiero co wyjechał z salonu i zaczął testowe zmagania. Niepozorny z wyglądu, dość swobodnie mieści cztery osoby ze sporym bagażem, choć jazda z takim kompletem psuje całą przyjemność. Silnik traci wigor i Fiestą można co najwyżej mało dynamicznie, lecz za to dostojnie przemieszczać się. Co innego, jazda solo lub w duecie.

Niewielki silnik (tylko 1,25 litra) staje się wtedy żwawy - samochód chętnie przyspiesza, jednostka napędowa szybko i bez protestu wkręca się na swoje maksymalne obroty, wymuszając częste używanie dźwigni zmiany biegów (biegi wchodzą lekko, lecz lewarek nie jest "wciągany" - trzeba go prowadzić aż do oporu).

Mały Ford nie jest przesadnie wygłuszony, odgłosów silnika nie słychać tylko na wolnych obrotach, choć trzeba przyznać, że nie są one dokuczliwe. Twarde, bezpośrednie zawieszenie precyzyjnie dozuje nierówności pasażerom również dzięki twardym siedziskom foteli i kanapy oraz dzięki niskoprofilowemu ogumieniu. Fiesta uwielbia jazdę po zakrętach pokonując je neutralnie i bez przechyłów. Pomaga w tym precyzyjny i szybko reagujący na ruchy kierownicą układ kierowniczy. Wbrew pozorom, takie zestrojenie jak dotąd nie uszkodziło zawieszenia, nadal jest ono ciche, choć mocno musi się napracować odreagowując nierówności dróg. Pojawił się jedynie luz w przekładni kierowniczej czasami objawiający się pojedynczym stukiem przy wolnym ruszaniu, lecz zawiera się w dopuszczalnych granicach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Fiesta | hatchback | test długodystansowy | test

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij