auto motor i sport poleca:

Ford Focus C-Max – Ostatni z pierwszych

Poleć ten artykuł:

Ford Focus C-Max wjechał pomiędzy dwa nowe vany - Renault Scénica i VW Tourana. Nie tak awangardowy i komfortowy jak pierwszy z rywali, nad drugim góruje urodą. Oto pierwszy minivan Forda.

Ford Focus C-Max Zobacz całą galerię

Zbudowany na płycie podłogowej Focusa II, w żadnym szczególe nie wyróżnia się - nie jest siedmiomiejscowy, nie ma największego bagażnika czy najbardziej przestronnego wnętrza. Natomiast solidne dopracowanie konstrukcji dało w rezultacie jeden z lepszych (i ładniejszych) pojazdów w klasie. Przy sporej długości, jego duża szerokość i mała wysokość (jak na minivana) stworzyły miłą, niebanalną i proporcjonalną sylwetkę auta, któremu lekko opadający dach i pochylona tylna szyba nadają rys usportowionego podwyższonego hatchbacka.

Mocno przeszklone, jasne wnętrze w niczym nie przypomina tego ze zwykłego Focusa. Tapicerka w pastelowych barwach optycznie powiększa je. Tablica przyrządów, wykonana z dobrego jakościowo tworzywa, wyrasta ponad przeciętną w tej klasie aut, a stylem przypomina tablic ę Mondeo. Jest czytelna, wszystkie zaś elementy obsługi znajdujemy i uruchamiamy intuicyjnie, bez studiowania instrukcji.

Kierowca siedzi wysoko, a może jeszcze wyżej dzięki regulacji fotela; przygotowanie miejsca pracy ułatwia też ustawiana w dwóch płaszczyznach kierownica, krótki sportowy drążek zmiany biegów sam wpada w dłoń. Operuje się nim przyjemnie, biegi lekko wchodzą, drogi prowadzenia są niedługie. Zastrzeżenia można mieć do szerokich przednich słupków wyraźnie ograniczających widoczność na boki. No i trzeba się przyzwyczaić, że siedząc prawie w połowie długości samochodu, nie widzimy krawędzi maski.

We wnętrzu jest wystarczająca ilość miejsca na przednich jak i tylnych siedzeniach. Przednie fotele są obszerne, ich wada to brak dobrego podparcia bocznego i zbyt wypukłe oparcie. Tylne zaś są zupełnie płaskie, a środkowy jest dużo węższy. Dlatego przyjemniej i wygodniej podróżuje się w cztery osoby, zwłaszcza że po złożeniu środkowego miejsca (którego siedzisko podnosi się do góry i razem z oparciem zostaje cofnięte) skrajne fotele można przesunąć po skosie do tyłu o 10 centymetrów i bliżej siebie w sumie o 12 centymetrów, co odsuwa nas od drzwi i zwiększa i tak dużą ilość miejsca na nogi. Ale nic za darmo. Ta poprawa komfortu kosztuje nas około 100 litrów pojemności bagażnika. Fotele można wyjmować indywidualnie, jak w prawie każdym minivanie. Jednak ich duży ciężar - trzeba je wyjmować razem z prowadnicami - zniechęca do tego.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Focus | C-Max | minivan | test

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij