auto motor i sport poleca:

Ford Focus II – reaktywacja

Poleć ten artykuł:

Gdy w 2004 r. Focus II wchodził do sprzedaży, wyglądał nie jak następca Samochodu Roku 1999, ale jak jego poprzednik. Gruntowna restylizacja odmieniła go teraz bardzo i Focus znowu przyciąga wzrok.

Ford Focus II Zobacz całą galerię

Rzadko producenci serwują samochodom kurację odmładzającą tak dogłębną, jak w wypadku Focusa. W najnowszej wersji fordowskiego bestsellera nie zmienił się jedynie dach. Pozostałe elementy karoserii są nowe, podobnie jak zderzaki i lampy. Dodatkowe przetłoczenia na drzwiach i na pokrywie silnika, duże trapezowe wloty powietrza w przednim zderzaku i kształt reflektorów sprawiają, że z samochodu bezpłciowego Focus przeobraził się w auto o chwytliwym wyglądzie, utrzymanym w stylu kinetic design - formule, która obowiązuje i sprawdza się w Fordzie już od dwóch lat.

Chociaż wnętrze Focusa nie zmieniło się aż tak radykalnie jak wygląd zewnętrzny, materiały znacznie lepszej niż dotychczas jakości widać już na pierwszy rzut oka. Deska rozdzielcza, tapicerka drzwi i fotele prezentują się teraz przytulniej i są bardziej wysmakowane. Pod względem jakości i doboru materiałów Focus drugiej generacji po restylingu wręcz dorównuje samochodom o klasę większym. Podobnie rzecz się ma z wyposażeniem i zastosowanymi nowinkami technicznymi.

Wzorem nowego Mondeo, także odnowionego Focusa tankuje się bez brudzenia rąk o korek wlewu paliwa. Tak jak większego brata, Focusa można wyposażyć w przycisk Ford Power (który zastępuje tradycyjną stacyjkę) czy w system kontroli ciśnienia powietrza w oponach. W większości wersji wyposażenia układ stabilizacji toru jazdy ma być montowany seryjnie. Przenośne urządzenia audio (odtwarzacze MP3 czy iPody) można podłączyć do samochodowego systemu audio poprzez złącze typu jack lub USB. Nową nawigację satelitarną z pięciocalowym, kolorowym wyświetlaczem dodatkowo wyposażono w czytnik kart SD. Wizerunku auta bardzo na czasie pod względem technologicznych nowinek dopełnia bezprzewodowa łączność Bluetooth systemu audio z przenośnym telefonem oraz sterowanie głosem, w które uzbrojony może być teraz Ford Focus.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Focus | hatchback | raport | test

Oceń artykuł:

4,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij