auto motor i sport poleca:

Ford Focus kombi, Peugeot 308 SW, Opel Astra Sports Tourer – racjonalny wybór

Poleć ten artykuł:

Dobrze wyposażone kombi z mocnymi, ale oszczędnymi silnikami to sensowna propozycja. Czy nowy Ford Focus potrafi coś więcej niż Opel Astra i Peugeot 308 SW?

Ford, Focus kombi, Peugeot, 308 SW, Opel, Astra, Sports Tourer Zobacz całą galerię

 

Ledwie pojawił się w sprzedaży, a już Ford Focus trzeciej generacji trafił w nasze ręce do pojedynczego testu - zdobył wysoką notę w postaci czterech gwiazdek na pięć możliwych. Czas na porównanie z głównymi konkurentami. Żeby nie było monotonnie, w szranki stają tym razem wersje kombi - kosztujący 85 750 zł Ford Focus 1.6 EcoBoost Titanium, Opel Astra 1.4 Turbo Cosmo za 82 100 zł oraz poddany niedawno face liftingowi Peugeot 308 Active z silnikiem 1.6 i ceną 81 600 zł.

Otwieramy drzwi, podnosimy klapy bagażników i cóż się okazuje? Ford ze zmienionym w stosunku do poprzednika tyłem nadwozia, choć najnowszy w tym towarzystwie, wcale nie ma najbardziej ustawnego bagażnika. Wprawdzie wykończono go starannie materiałami dobrej jakości, jego pojemność wynosząca od 490 do 1516 l wydaje się wystarczająca, a oparcie tylnej kanapy łatwo złożyć, jednak poza czterema uchwytami i schowkiem w ściance żadnych ułatwiających życie rozwiązań w nim nie znajdziemy. Znacznie bardziej praktyczne jest wyposażenie przedziału bagażowego Astry Sports Tourer. Roletę przykrywającą bagaż i inne utensylia można schować pod podłogą bagażnika, a oparcia tylnych siedzeń po przyciśnięciu guzika umieszczonego w bagażniku same składają się do przodu. Nawet jeśli nie będziemy stawiać do pionu siedzisk, złożone oparcia utworzą z podłogą przedziału ładunkowego (1550 litrów) niemal całkowicie równą powierzchnię. Jeśli komuś do przewozu bagażu potrzebne są siatki, zaczepy i haczyki, może skorzystać z pakietu Flex-Organizer (460 zł).

W Peugeocie 308 SW jest skromnie, za wszystkie bagażnikowe ekstrasy musi wystarczyć zwykła siatka. Za to sam przedział bagażowy może zmieniać swoją konfigurację na różne sposoby, czego nie potrafią konkurenci. Zamiast zwykłej dzielonej kanapy, z tyłu Peugeot ma trzy pojedyncze siedzenia, które można osobno składać, przesuwać i demontować. Za 2400 zł można nawet dokupić dwa dodatkowe fotele instalowane w przedziale bagażowym. Jeśli wymontować z Peugeota wszystkie tylne siedzenia, jego przestrzeń ładunkowa rozrośnie się do godnych uznania 1736 l pojemności.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Focus kombi | Peugeot | 308 SW | Opel | Astra | Sports Tourer | Test porównawczy

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij