auto motor i sport poleca:

Głowa rodziny - Fiat Linea

Poleć ten artykuł:

Z urody podobny jest do Punto, wymiarami góruje nawet nad Bravo, a oglądają się za nim posiadacze droższych aut - Fiat Linea w teście.

Test Fiata Linea Zobacz całą galerię

Sedan Fiata to dowód na to, że proste rozwiązania bywają najlepsze także w motoryzacji. Proste - nie znaczy siermiężne czy brzydkie. Wręcz przeciwnie. Linea to jeden z ładniejszych nie tylko Fiatów, ale kompaktowych sedanów w ogóle. O ile przy długości nadwozia przekraczającej 4,5 m można jeszcze mówić o kompaktowych rozmiarach. Długością Linea przewyższa trzybryłowe auta klasy niższej średniej (np. Forda Focusa, Renault Mégane czy Volkswagena Jettę) i tylko nieznacznie ustępuje sedanom klasy średniej, takim jak Opel Vectra czy Toyota Avensis.

Zgrabne nadwozie kryje nie tylko przepastny bagażnik o pojemności 500 l, który można powiększyć dzięki składanej, asymetrycznie dzielonej kanapie (standardowe wyposażenie wszystkich wersji), ale również obszerne wnętrze. Nie brakuje w nim miejsca ani z przodu, ani z tyłu. Seryjna regulacja kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, duży zakres wzdłużnej regulacji przednich foteli i regulowany na wysokość fotel kierowcy (wymaga dopłaty 600 zł tylko do najtańszej wersji wyposażenia - Fresh) umożliwiają dopasowanie pozycji za kierownicą bez żadnych wyrzeczeń i bez względu na posturę kierowcy. Wydatne wyprofilowania na kole kierownicy nie tylko podpowiadają, gdzie w czasie jazdy powinny znajdować się rę- ce kierowcy, ale przede wszystkim umożliwiają pewny i komfortowy chwyt kierownicy. Duża podpórka obok pedałów rozwiązuje problem "bezrobotnej" lewej nogi, szczególnie dotkliwy w czasie dłuższej podróży.

Linea, spokrewniona technicznie z Grande Punto poprzez płytę podłogową (znacznie wydłużoną) i inne podzespoły, komfortem podróżowania dorównuje Fiatowi Bravo. Pokaźny rozstaw osi sprawia, że Linea zgrabnie prześlizguje się po długich nierównościach i nie wykazuje tendencji do wzdłużnego kołysania długim nadwoziem. Wówczas, do wnętrza auta nie docierają ani odgłos pracy zawieszenia, ani inne niepożądane dźwięki. Zmiana kursu na drogę o gorszej nawierzchni budzi Line ę do życia - wtedy okazuje się, że zawieszenie potrafi odezwać się głośniej, a nadwozie może się zakołysać. Ale na krótko. Nawet na drogach o sporych nierównościach ogólny komfort jazdy Lineą zasługuje jednak na ocenę dobrą.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat | Linea | Dynamic | sedan | test

Oceń artykuł:

4,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij