auto motor i sport poleca:

Green Pace

Poleć ten artykuł:

Jeśli ktoś ze zmodernizowanego Lamborghini Murciélago LP 640 wysiada niespocony, to znaczy, że się oszczędzał. Jadowicie zielony bolid porusza się bowiem na granicy między GT a wyścigówką.

Lamborghini Murcielago LP 640 E-GEAR Zobacz całą galerię

Dwie ekstremalne sytuacje potrafią wyprowadzić kierowcę Murciélago z równowagi - drifting oraz parkowanie. O ile jednak piruety na oddalonym torze wyścigowym z reguły nie podlegają osądowi publiczności, o tyle nieudana próba parkowania rzadko pozostaje nie zauważona. Wmieście bowiem Lamborghini nigdy nie jest samo.

W galerii przodków – najwięksi brutale wszech czasów, czyli modele Countach, Diablo i Murciélago

Liczni gapie spoglądają współczująco, a zazdrośnicy ze złośliwą satysfakcją, jak kierowca ogląda się za siebie przez uniesione drzwi, siada na progu, prawą nogą wyszukuje pedał gazu i mozolnie wykręca głowę, by przez płaski dach wypatrzyć, ile zostało jeszcze miejsca w zatoczce. Ze swojego miejsca nie zobaczy nic.

Przód, tył, układ jezdny i silnik Murciélago zostały zmodyfikowane - ale Lamborghini pozostało pojazdem nie dla wszystkich. Nie tylko z powodu ceny (od 249 400 euro). Także ze względu na ilość miejsca wewnątrz. Już osobnik mierzący około 1,80 m wzrostu będzie szorował głową o twardy dach, a na siedzeniu o małym zakresie regulacji nie uda mu się zająć wygodnej pozycji. Przedtem kręgi i dyski maltretowało twarde zawieszenie, dziś, po bardziej przyjaznym dostrojeniu resorowania i tłumienia, rolę tę przejęły nieergonomiczne fotele.

Tagi: Lamborghini | Murcielago | LP 640 | E-GEAR | coupe | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij