auto motor i sport poleca:

Hyundai Grandeur kontra Audi A6

Poleć ten artykuł:

Kolej na klasę biznes. Segment trudny, kompletnie zdominowany przez niemiecki trójkąt A-B-M, i to pomimo że ich auta są jednymi z najdroższych. Seryjnie zwyciężają też w testach.

Auta koreańskie Zobacz całą galerię

Kto jednak spodziewa się spektakularnej wpadki Hyundaia, będzie zaskoczony tym jak dobrze zaprojektowany, porządnie wykonany i wygodny jest Grandeur. Duże nadwozie ma lekkie linie, klasyczne proporcje i jest pozbawione wyrazistych detali. To ostatnie dotyczy również nadwozia Audi A6.

Kabina klasy biznes w koreańskim wydaniu jest jak z podręcznika. Grandeur odfajkowuje niezbędne elementy - dostęp do wnętrza, tworzywa, wykonanie, kolorystyka, instrumenty, oświetlenie, podświetlenie, wyposażenie i obsługa są porządne/ świetne/czytelne/jak trzeba (niepotrzebne skreślić). Fotele na modłę amerykańską - bardzo wygodne, ale o mizernym trzymaniu bocznym. Wady? Wygląd wnętrza pod żadnym względem nie jest wyjątkowy, mogłoby ono należeć do dowolnego z tysiąca bezimiennych aut.

Pod tym względem akurat Audi A6 jest trudnym przeciwnikiem. Zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i projekt wnętrza A6 może być stawiane za wzór. Nie jest ono ani konserwatywne jak w Mercedesie E, ani awangardowe jak w BMW 5 - kabina A6 to "nowoczesna klasyka" w najlepszym wydaniu.

Pod względem pojemności skokowej i mocy silniki testowanych aut nie do końca są kompatybilne. Popularność jednostki 3.0 TDI sprawia, że benzynowe A6 to bardzo rzadkie zjawisko. Do porównania 3,3-litrowym Grandeurem staje więc Audi A6 2.4.

W dużym Audi, 177 KM zapewnia tylko przeciętne osiągi - setka w czasie ponad 9 s oraz średnie zużycie na poziomie 12,3 l/100 km nie przyprawiają o żadne emocje. Silnik pracuje cicho i bardzo "gładko", w znakomitej większości sytuacji do kabiny nie docierają ani odgłosy jego pracy, ani niechciane wibracje. Żeby jednak uzyskać porządną dynamik ę, trzeba zaganiać go na wyższe obroty.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 251 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | Grandeur | Audi | A6 | test porównawczy | test

Oceń artykuł:

4,10

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij