auto motor i sport poleca:

Infiti FX i Mercedes ML – porównanie

Poleć ten artykuł:

Liczy się tylko status? Chcą być czymś w rodzaju samochodowego odpowiednika boksera. Już samym wyglądem mają budzić respekt. Asfaltowo-piaskowy ring tym razem ujeżdżają Mercedes ML 350 BlueTec oraz Infiniti FX30d.

Mercedes ML i Infiniti FX Zobacz całą galerię

 

Jeśli o coś chodzi, to o to, aby zademonstrować swój status. Tylko tyle i aż tyle. Duże, luksusowe SUV-y nadają się do tego tak samo dobrze jak samochody sportowe i chyba lepiej niż limuzyny. Wielkie, postawne, z mocnymi silnikami za osłonami chłodnic i dużymi ekranami na konsolach - wręcz mają na czole wypisaną swoją cenę.

Infiniti FX w obecnym wcieleniu liczy sobie zaledwie dwa lata, a niedawno w europejskiej wersji otrzymało silnik Diesla. Jest to znana z modeli Renault jednostka V6, w tym wydaniu o mocy 238 KM, wytwarzająca maksymalny moment obrotowy o wartości 550 Nm. FX jest bardzo nowocześnie stylizowany, ma zgrabne proporcje nadwozia i wąską linię bocznych szyb. Długie, stosunkowo niskie nadwozie, długi przód, bardzo krótki przedni zwis, kabina mocno przesunięta do tyłu oraz koła na 21-calowych obręczach, niemal szczelnie wypełniające wnęki nadkoli sprawiają, że sylwetka dużego SUV-a przy właściwych jej rozmiarach wygląda na wysportowaną. W porównaniu z Infiniti, Mercedes ML został ubrany w jeden z najbardziej konserwatywnie skrojonych garniturów, jakie w Stuttgarcie i okolicach można było znaleźć. Nadwozie ML-a jest duże, masywne, o kwadratowych proporcjach i wymaga bardzo dużych obręczy kół - "dziewiętnastki", skądinąd bardzo duże, przygniecione masą ML-a po prostu giną we wnękach. Charakterystycznie dla wszystkich modeli ML, tylne słupki są ukryte, co daje efekt jakby tylna szyba zawijała się daleko na boki.

Na wyższy poziom najnowszy SUV Mercedesa podnosi natomiast wykończenie wnętrza. Jakość materiałów oraz wykonanie są wysokiej klasy, być może najlepsze obecnie w tej kategorii aut. Jest to kwintesencja Mercedesa - czytelnie, funkcjonalnie, jakościowo i bogato. Detale takie jak specjalne podświetlenie nadają wnętrzu ekskluzywny szlif. W kabinie mieści się ogromna ilość powietrza, fotele tak duże jak tylko mogą być, bardzo wygodna kanapa i na koniec blisko 700-litrowy bagażnik, przy którym 410 l Infiniti prezentuje się jak większy schowek. Największą wadą FX-a jest właśnie przeciętna pod względem przestrzeni kabina - jak na wielkość auta granicząca z ciasną; jest to klasyczny przykład ceny, jaką się nieuchronnie płaci za stylowe nadwozie. To świadomy wybór, bo bez wątpienia wielu klientów postawi właśnie na styl. Na bardzo klasycznej desce rozdzielczej główną rolę gra konsola z dużym ekranem, pod którym typowo dla Infiniti są umieszczone elementy obsługi systemu rozrywkowo- informacyjno-nawigacyjnego. Kierowca Infiniti siedzi niżej niż w Mercedesie, dzięki czemu ma wrażenie jazdy raczej zwyczajną limuzyną niż SUV-em, a trójramienna kierownica wzmacnia to przekonanie. Ilość miejsca z przodu jest przyzwoita, chociaż wszystko - drzwi, deska rozdzielcza, przednia szyba, czy tunel środkowy - znajduje się bliżej kierowcy niż ma to miejsce w Mercedesie; z tyłu natomiast jest już ciasno.

Różnica mocy tylko 20 KM - jednak silnik Mercedesa potrafi wyraźnie więcej. Niemal identyczne jest natomiast spalanie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | ML 350 | BlueTEC | Infiniti | FX30d

Oceń artykuł:

2,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij