auto motor i sport poleca:

Jak narkotyk - Porsche Cayman S

Poleć ten artykuł:

Nigdy nie powiedzą ci wszystkiego. Powiedzą jakie ma zawieszenie, jaki silnik. Opowiedzą jak powstawał. Ujawnią cenę. Porsche nie ostrzega jednak, że jazda Caymanem S uzależnia. Wysoce.

Porsche Cayman S Zobacz całą galerię

Oczekiwanie na nowy model Porsche zawsze ma inny smak niż w wypadku innych marek. Zwłaszcza kiedy chodzi o samochód nowy, który nie jest bezpośrednią kontynuacją któregoś z istniejących modeli. Co szykują? Jaki będzie szybki? Jak będzie wyglądał? Jedną z najgorzej strzeżonych tajemnic ostatniego roku było właśnie to, że Porsche szykuje nowy model, coś pomiędzy Boxsterem i Carrerą. I oto jest.

Pod względem osiągów oraz ceny Cayman S (nazwany od gatunku krokodyla, a nie od wysp) sytuuje się pomiędzy Boxsterem S i Carrerą. Nowy model wykorzystuje platformę technologiczną i zawieszenie Boxstera, ale zestrojone tak, aby zrobić pełny użytek z niezwykle sztywnego nadwozia coupé (o ponad 100 procent sztywniejszego w porównaniu z Boxsterem). Z przodu, nie licząc kosmetycznych różnic w wyglądzie zderzaka, aż po górną krawędź przedniej szyby obydwa modele są identyczne. Wspólne mają też tylne lampy.

Wygładzone powierzchnie, nisko przebiegająca linia dachu i szerokie, bardzo mocno wybrzuszone tylne błotniki dają zamierzony efekt. Cayman S nie jest tak kształtny jak Carrera, ale sylwetkę ma nie mniej dynamiczną. Wygląda, jakby uchwycony w ostatnim ułamku sekundy przed skokiem.

Cayman debiutuje w wersji S, słabsza, podstawowa odmiana pojawi się później. Określenie nowego modelu mianem "Carrery juniora" nie jest całkiem od rzeczy. W porównaniu z modelem 911 jest on mniejszy, lżejszy, ma nieco słabszy silnik. Jednak charakter ma dokładnie taki sam.

Fundamentalna różnica polega natomiast na tym, że w najnowszym modelu silnik jest umieszczony centralnie. Jest to, oczywiście, sześciocylindrowy bokser - tym razem o pojemności 3,4 litra - który średnicę cylindra odziedziczył po silniku Carrery, natomiast skok tłoka jest jak z Boxstera S. Wyposażona w układ zmiennych faz rozrządu, a także zawory o zmiennym skoku, nowa jednostka osiąga 295 KM, które katapultują Caymana S do "setki" w 5,4 sekundy i rozpędzają do 275 km/h.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 257 908 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | Cayman S | coupe | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij