auto motor i sport poleca:

Jeden za wszystkich

Poleć ten artykuł:

Ma stały napęd na wszystkie koła, rodem z ML-a, ma równie wyzywający wygląd jak CLS i wszyscy siedzą w nim na osobnych fotelach - jak w modelu V. Czy Mercedes klasy R może być sobą?

Test Mercedesa R 320 CDI Zobacz całą galerię

Od czasu, kiedy testowałem Mercedesa CLS nie pamiętam, aby aż tak się za mną oglądano. Przepraszam, nie za mną, lecz za samochodem, którym podróżuję. Oczywiście, to wyłączna zasługa Mercedesa.

Potężny samochód, blisko pięciometrowej długości (a testowany egzemplarz był wersją tak zwaną krótką!) wręcz epatuje swoją dynamiką - widziany z odpowiedniej perspektywy, mógłby uchodzić za sportowe coupé. W rzeczywistości, jest pojazdem utrzymanym w stylu vana, tyle że znacznie niższego od typowych przedstawicieli tego gatunku.

Fakt, że w Mercedesie klasy R każdy z pasażerów podróżuje na osobnym fotelu - dziwić nie może. Przy tych gabarytach! Bardziej wyjątkowe jest to, że - niczym w prywatnym odrzutowcu - każdy ma miejsce przy oknie. Stąd wniosek, że w najnowszym Mercedesie może być, co najwyżej, sześć miejsc siedzących. Jak na samochód tak sporych rozmiarów nie jest to szczytowe osiągnięcie.

A przy tym, fotele rodem z lotniczej klasy biznes są jedynie cztery. Dwa ostatnie miejsca siedzące - usytuowane już bardziej w luku bagażowym niż w przedziale pasażerskim - to takie sobie... taborety. Owszem, można na nich spocząć na czas podróży, ale jedynie wówczas, gdy mus, nie zaś dla przyjemności. Siedziska owych pseudofoteli są krótkie, miejsca na nogi jest niewiele, a dach skutecznie dociska głowę do tułowia. Na szczęście, za ostatnim rzędem siedzeń znajduje się bagażnik o pojemności tylko 324 l, co oznacza, że daleka podróż na urlop klasą R z miejscówką nr 5 i 6 raczej nikomu nie grozi. Chyba że bagaże dotrą na miejsce innym transportem.

Po złożeniu siedzeń ostatniego rzędu Mercedes klasy R zmienia się nie do poznania. Cztery komfortowe fotele (tak naprawdę, te z tyłu są nawet wygodniejsze niż przednie) każdemu z pasażerów po- zwalają czuć się uprzywilejowanym, a przedział bagażowy o pojemności 888 litrów powinien wystarczyć nawet podczas podróży dookoła świata. Przekształcenie samochodu z sześciu - w cztero czy nawet dwumiejscowy nie jest niczym skomplikowanym. Fotele składają się bardzo łatwo i nie trzeba usuwać ich z auta. Ponadto, po złożeniu tych z drugiego i trzeciego rzędu podłoga bagażnika jest płaska, jego pojemność wzrasta do 1950 litrów, a do samochodu mieszczą się przedmioty o długości blisko dwóch metrów i szerokości ponad 1,3 metra.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes R | R 320 | CDI | van | test

Oceń artykuł:

3,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij