auto motor i sport poleca:

Jeep Cherokee – Okantowany

Poleć ten artykuł:

Debiutująca czwarta generacja Jeepa Cherokee zrywa z krągłościami; jest drugą po Commanderze kompilacją nowej stylistyki - muskularnej i męskiej - oraz tradycyjnej kanciastości.

Jeep Cherokee Zobacz całą galerię

Jeep jest ikoną - jak Che Guevara. Tyle tylko, że inaczej niż ów bohater stroni od rewolucyjnych zmian. Niektóre elementy stylistyki, jak np. osłona chłodnicy z siedmioma pionowymi szczelinami (tu chromowana), będą wyróżniać Jeepa aż do końca świata. Nawet gdy pod maską będzie pracował silnik elektryczny.

Samochód ma zwartą sylwetkę i kompaktowe rozmiary, jest nawet minimalnie krótszy od poprzednika produkowanego od 2001 roku. W nadwoziu królują pionowe i poziome płaszczyzny. Uwagę zwracają też niskie okna i mocno zaakcentowane trapezowe nadkola. Cherokee (vel Liberty w USA) jest bliźniakiem Dodge'a Nitro; wspólne są konstrukcja podwozia i nadwozia - różnią się układem napędowym. Dodge to typowy przedstawiciel SUV-ów - ma napęd na jedną oś lub prosty na wszystkie koła. Natomiast Jeep Cherokee to bezkompromisowy offroader o dużych możliwościach - ma zaadaptowany z większego Grand Cherokee system stałego, aktywnego napędu 4x4 Selec-Trac II.

We wnętrzu panuje klimat znany z innych aut Jeepa i Chryslera. Wysoka, płaska i pionowa tablica przyrządów nawiązuje do pierwszych modeli firmy, niestety, jej dolna krawędź jest tak nisko, że przeszkadza we wsunięciu nóg pod nią. Całość jest nieźle spasowana i wykonana z dobrych materiałów. W nieco plastikowym wnętrzu nie brakuje miejsca pomimo niewielkiej jak na obecne trendy długości samochodu równej 4,5 metra. Bagażnik ma ponad 400 litrów pojemności, która po złożeniu kanapy zwiększa się do ponad 1400 litrów (przy zachowaniu płaskiej podłogi).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 196 100 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Jeep | Cherokee | terenówka | raport | test

Oceń artykuł:

3,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij