auto motor i sport poleca:

Jeep Grand Cherokee – z włoskim dieslem

Poleć ten artykuł:

Przestał być tylko bardziej cywilizowaną terenówką - jakością wnętrza i wyposażeniem przypomina najlepsze SUV-y. Przy tym zachował wybitne zdolności do jazdy w terenie.

Jeep Grand Cherokee Zobacz całą galerię

 

Mocny, wszędobylski i nieskomplikowany. W terenie potrafi wszystko. Ale potrzeby się zmieniają, teraz bardziej liczą się komfort i wygląd, a mniej - off-roadowy styl i możliwości. Bardziej płaski, z niskimi szybami, Grand Cherokee nie przypomina już kanciastej, bezkompromisowej terenówki, lecz wypasionego bulwarowego SUV-a. Wraz z atrakcyjnym designem karoserii otrzymujemy najlepsze jak dotychczas wnętrze w gamie Jeepów. Królują w nim naturalna skóra i aplikacje z dobrze wyglądającego plastikowego "drewna". W aucie siedzi się wysoko, mając dobrą widoczność do przodu i na boki. Niestety, po skosie ograniczają ją lusterka i masywne słupki (przednie i tylne). Dlatego seryjne czujniki parkowania i kamera cofania nie są zbędnymi gadżetami. W wygodnych fotelach łatwo zająć właściwą pozycję, choć przydałoby się lepsze trzymanie boczne. Ergonomiczna tablica przyrządów nie jest przeładowana przyciskami, obsługuje się ją intuicyjnie. Pomaga w tym dotykowy ekran centrum multimedialnego i wielofunkcyjna kierownica. Na środkowym tunelu umieszczono centrum sterowania jazdą w terenie. Pokrętłem można wybrać jedno z pięciu ustawień, dostosowujących do warunków terenowych działanie układu napędowe- go i elektroniki podwozia, przyciskami włącza się reduktor przełożenia, ogranicznik prędkości przy zjeździe i reguluje prześwit samochodu w wersji z zawieszeniem pneumatycznym. Grand Cherokee ma obszerne wnętrze i sporą ładowność.

W nowym modelu debiutuje w pełni niezależne zawieszenie tylnej osi. I, w połączeniu z powietrznymi miechami w podwoziu, nadal zapewnia doskonałe właściwości terenowe. Auto łatwo wspina się stromymi podjazdami, zjeżdża z ekstremalnych pochyłości, można nim trawersować zbocze o niewiarygodnym kącie pochylenia. Duży wykrzyż osi i odporność zawieszenia na boczne obciążenia pozwalają na jazdę po skałach. To, co było clou każdego Jeepa - łatwość pokonywania bezdroży - nadal jest na wysokim poziomie (ale obecnie w luksusowych warunkach).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 196 100 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Jeep | Grand Cherokee | test

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij