auto motor i sport poleca:

KTM X-Bow – Walka z żywiołem

Poleć ten artykuł:

KTM atakuje. Dwa koła to za mało - na kręte drogi Europy austriacki specjalista od motocykli wypuścił dwumiejscowego gokarta. KTM X-Bow zachowuje się jakby właśnie zjechał z toru Formuły 1.

KTM X-Bow Zobacz całą galerię

KTM od zawsze miał skłonności do ekstremy, ale dotąd wystarczały mu pojazdy na dwóch kołach. Na podbój Sahary motocykle tej austriackiej marki wyruszyły już w latach 90. Ich pomarańczowa barwa na zawsze pozostanie w pamięci miłośników Rajdu Dakar. Zanim KTM stał się uznanym specjalistą od wyczynowych motocykli i zaczął odnosić sportowe sukcesy, minęło aż 40 lat. Przełomowy był rok 1974, kiedy Giennadij Moisiejew na KTM 250 zdobył tytuł mistrza świata w motocrossie; rok później zawodnicy na KTM-ach sięgnęli po mistrzostwo w enduro. Dobra passa trwa i KTM-y w offroadowym światku zdobywają coraz mocniejszą pozycję - w fi rmowych barwach jeździli wielokrotny motocrossowy mistrz świata Heinz Kinigardner, czy Fabrizio Meoni, zwycięzca Dakaru w 2002 roku. Adrenalinę poczuje każdy, kto dosiądzie jednego spośród 100 000 produkowanych rocznie KTM-ów - każdy sklepowy egzemplarz jest zbudowany z myślą o sporcie. Ostatnio offroad Austriakom nie wystarcza i wzięli się za motocykle wyścigowe (start w Grand Prix w klasach 125 i 250). Najnowszy owoc miłości do jazdy torowej to 4-kołowy X-Bow - można go zamówić za pośrednictwem strony www.ktm-x-bow.com; cena podstawowa pojazdu - 47 790 euro.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 493 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: KTM | X-Bow | Roadster

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij