auto motor i sport poleca:

Kombinator

Poleć ten artykuł:

VW Golf ciągle chce być w swojej klasie wzorcem. Czasy się jednak zmieniają, konkurenci nie śpią, a Golf Variant Piąty poraża, ale głównie ceną.

Volkswagen Golf Variant Zobacz całą galerię

Kombi niższej klasy średniej to nie są samochody stworzone do zadawania szyku czy imponowania sąsiadom. Przeznaczone są do ciężkiej pracy i przewożenia tego, czego do sedana czy hatchbacka za nic nie zmieścimy. Okazuje się jednak, że w przypadku Jego Wysokości Golfa Varianta Piątego praktyczność nie musi wykluczać wizualnej atrakcyjności.

Na pojawienie się kolejnego wcielenia samochodowej doskonałości rodem z Wolfsburga, a właściwie z Puebla w Meksyku, miłośnicy kombi musieli czekać trzy lata, które minęły od premiery Golfa V w wersji hatchback. Auto, które powstaje na płycie podłogowej Jetty już na pierwszy rzut oka jest... Golfem, wolnym od stylistycznych fanaberii i udziwnień. Wszystko w tym aucie podporządkowane jest funkcjonalności, ergonomii i komfortowi podróżowania. Niby nic nowego, a jednak...

W długiej na 4556 mm bryle nadwozia uwagę zwracają lekko zadarty, dłuższy niż u poprzednika nawis za tylnymi kołami oraz tylne lampy, odważnie wchodzące na boczne partie nadwozia. Takie ukształtowanie tyłu czyni sylwetkę auta bardziej dynamiczną i lżejszą. Prawdziwym atutem Varianta nr V jest przestrzeń bagażowa - z równą nawet po złożeniu tylnych foteli podłogą, bez ograniczających załadunek nadkoli i z dużym otworem drzwiowym, którego krawędź znajduje się tylko 60 cm nad ziemią. Można ją dowolnie kształtować - w granicach od 505 do 1495 litrów. W podłodze bagażnika znajdują się dwa praktyczne płytkie schowki, a pokrywa większego z nich, po otwarciu, może służyć jako przegroda ładunkowa.

Silniki zawsze były mocną stroną Golfa. Tak jest i tym razem. Przyszli właściciele będą mieli od zaraz do dyspozycji trzy jednostki benzynowe - jedną starej generacji 1.6 16V o mocy 102 KM i dwie nowoczesne TSI o pojemności 1,4 l i w dwóch wariantach mocy (140 i 170 KM). Ofertę uzupełniają dwa diesle - 1.9 TDI (105 KM) i 2.0 TDI (140 KM). W zależności od wersji wyposażenia, oferowane do nich będą 5- i 6-biegowe mechaniczne przekładnie (te pierwsze tylko w zestawieniu z najsłabszymi silnikami) oraz nowoczesne 6-biegowe automatyczne przekładnie DSG (w III kwartale br.).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | VW | Variant | Golf | kombi | test

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij