auto motor i sport poleca:

Koncertowo

Poleć ten artykuł:

Luksus to rzeczy, których się właściwie nie potrzebuje. Nowy Mercedes CL przekonuje, że jazda drogim coupé może być przyjemna i godna pożądania.

Mercedes CL Zobacz całą galerię

W segmencie ekskluzywnych coupé, których cena wyraża się sześciocyfrową kwotą w euro, konkurencja nie jest duża. Ale za to konkurenci są pierwszego sortu: BMW, Aston Martin, Ferrari, Jaguar.

Najdroższe coupé Mercedesa, których historia sięga lat pięćdziesiątych, przy ostatniej zmianie modelu zmieniły też charakter. Do luksusu doszły walory sportowe - tego wymagał duch czasu. Recepta na coupé klasy S wydaje się nieskomplikowana - zabiera się z limuzyny dwoje drzwi i skraca rozstaw osi o osiem centymetrów. Ta liczba ma już swoją tradycję i została utrzymana przy konstruowaniu najnowszych coupé, dostępnych jako CL 500 i CL 600.

Osiem centymetrów to może być i dużo, i mało. Mało, jeśli chodzi o wnętrze. Oczywiście CL nie jest aż tak superprzestronne jak limuzyna, ale też nie stało się autem o liczbie miejsc siedzących określanych eufemistycznie jako 2+2. Z tyłu każdy może się wygodnie rozsiąść i nie zmęczy się podczas długiej podróży.

Z drugiej strony - osiem centymetrów może zupełnie odmienić charakter samochodu, szczególnie jeśli zmieni się niektóre nadające smak "przyprawy". Na przykład nowo skonfigurowany aktywny układ jezdny ABC (Activ Body Control). W coupé jest on nieco sztywniej zestrojony niż w limuzynie, co w sumie daje wrażenie prowadzenia dużo mniejszego i zwinniejszego auta niż - niemal identyczna technicznie - S-klasa. Układ kierowniczy reaguje bardzo precyzyjnie, co najmniej równie ważne jest niemal całkowite wyeliminowanie kołysania czy przechyłów nadwozia.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes CL | coupe | test | Götz Leyrer |

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij