auto motor i sport poleca:

Lancia Delta – czar i szyk

Poleć ten artykuł:

Delta to pierwszy model Lancii od czterech lat. Ma przypomnieć światu, że marka żyje, ma się dobrze i szykuje zmasowany rynkowy atak.

Lancia Delta Zobacz całą galerię

Lancia jest na rozdrożu. W prawo wyboista droga wiedzie do rynkowego odrodzenia, w lewo autostradą można dojechać do muzeum. Autostrada jest jednokierunkowa.

Delta po prostu musi odnieść sukces i żeby uniknąć zadawania dramatycznych pytań w stylu "czy odniesie?", od razu mówimy, że oczywiście tak. Koncern Fiata ma tę lekcję świeżo przećwiczoną na Alfie Romeo, i to z niezłym skutkiem. Lancia dziś jest bowiem w tym samym punkcie, w jakim Alfa była kilka lat temu wprowadzając model 159.

Od nowej Delty Lancia zaczyna więc na nowo odmierzać czas. Jest to pierwszy nowy model od 2004 roku, czyli w realiach samochodowego świata w zasadzie od wieków, i pierwszy z całej rodziny Delty. Lancia dementuje wszelkie doniesienia o powrocie do sportu, za to co roku na wyboiste realia rynku ma zjeżdżać nowy produkt.

Jaka więc jest "skazana na sukces" Delta? Przede wszystkim fantastycznie dopracowana pod względem stylizacji. Niezależnie od tego czy i jak bardzo się podoba, nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. Nadwozie najnowszej Lancii jest czymś pomiędzy hatchbackiem a kombi, ma świetne proporcje z długim przodem, nieprzesadzony wzrost 1,5 m i jest dopieszczone w szczegółach. Z chromowanymi listwami, ostrymi krawędziami, łagodnymi płaszczyznami, reflektorami i tylnymi lampami o nietypowych kształtach na nadwoziu sporo się "dzieje", ale efekt jest spójny, nowoczesny i z charakterem. Lancia dodatkowo podkreśla to oryginalnymi kombinacjami kolorów.Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Lancia | Delta | raport | test

Oceń artykuł:

4,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij