auto motor i sport poleca:

Leśny wóz pościgowy - Subaru Forester

Poleć ten artykuł:

Gdy we Frankfurcie trwały przygotowania do europejskiej premiery nowego Subaru Forestera, we Wrocławiu zaczynał się test tego samochodu z 230-konnym silnikiem. We Wrocławiu było ciekawiej.

Test Subaru Forstera Zobacz całą galerię

Choć dla Subaru już kilka lat pracuje Andreas Zapatinas, który wcześniej był szefem stylistów Alfy Romeo, japońska marka pozostaje wierna zasadzie: Subaru nie są do oglądania, ale do jeżdżenia. Wystarczy spojrzeć na najnowszego Forestera.

Z przodu wygląda tak, jakby projektantom posłużył za wzór Darth Vader z Gwiezdnych Wojen. Z kolei tylna część karoserii jest prawie taka sama, jak w poprzednim modelu. Prawie, bo zmieniono jedynie światła, a na drzwiach bagażnika pojawiła się chromowana listwa tuż pod szybą. Trudno uwierzyć, że szefem stylistów Subaru jest facet, który przykładał rękę m.in. do Alfy Romeo 156 i 147.

Jeszcze mniej zmian znajdziemy we wnętrzu samochodu - czy tam cokolwiek się zmieniło? Miejsce pracy kierowcy wygląda tak, jakby wymyślili je specjaliści od ergonomii, a nie projektanci realizujący temat: jak wyobrażasz sobie wnętrze sportowego samochodu. Dlatego kierowca Forestera, zamiast szeregu "pięknie wystylizowanych na sportową modłę zegarów i przełączników", ma do dyspozycji niezbędne wskaźniki i podstawowe przełączniki. A wszystko to w zasięgu rąk.

Przednie fotele są szerokie, siedziska wystarczająco długie i dobrze wyprofilowane. I choć pokryte są skórą, siedzący nie ześlizgują się z nich na boki w zakrętach lub do przodu podczas hamowania. Idealnym rozwiązaniem byłyby jednak wstawki z irchy na siedzisku - takie jak w fotelach Imprezy STi - zapewniające jeszcze lepszą przyczepność niż skóra.

Forester, choć wygląda na sporą limuzynę, zbudowany jest na płycie podwoziowej Imprezy. Rozstaw osi ma krótszy od większości konkurencyjnych SUV- -ów. A mimo to podróżujący z tyłu nie mogą narzekać na ciasnotę. Nad głową jest sporo miejsca, nawet w modelu z rozsuwanym dachem, w którym podsufitka wnika w głąb przedziału pasażerskiego nieco głębiej niż w samochodzie z tradycyjnym dachem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 635 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Subaru | Forester | kombi | test

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij