auto motor i sport poleca:

Lexus GS - Luksus w GS-ie

Poleć ten artykuł:

Oto gratka dla miłośników wygód i nowoczesnych technologii. Debiutujący na europejskim rynku Lexus GS trzeciej generacji ma na pokładzie wszystko, czego dusza miłośnika aut może zapragnąć - a nawet trochę więcej.

Lexus GS Zobacz całą galerię

auto motor i sport 5/2005

Cztery czy nawet sześć airbagów nie wzbudzi sensacji. Ale 10? To już nie każdy może zaproponować. A nowy Lexus GS owszem, może. W tej liczbie znalazły się dwufazowe poduszki dla kierowcy i pasażera, przednie i tylne kurtyny, airbagi przednie boczne oraz kolanowe.

Zresztą, airbagi to żadna nowość, a samo ich namnożenie nie każdego skusi. Dziś w modzie jest elektronika, a w tej konkurencji Japończycy są mocni. Stąd łowcy nowinek nie będą zawiedzeni Lexusem. Może spróbujmy w kolejności alfabetycznej: ACC (Adaptive Cruise Control) to wspomagany radarowo system utrzymywania stałej odległości od poprzedzającego pojazdu, zaś AVS (Adaptive Variable Suspension) pozwala na wybór dostrojenia amortyzatorów, w pozycjach "sport" i "comfort".

Obydwa mogliśmy sprawdzić w praktyce. Bardziej spektakularny jest ACC, zintegrowany z radarem. Gdy zaczynamy się zbliżać do poprzedzającego pojazdu, system zmniejsza prędkość - najpierw hamując silnikiem, a gdy to nie pomoże, łagodnie przyhamowując koła. Na wyświetlaczu między zegarami pojawia się wówczas pulsujące na żółto ostrzeżenie.

EPS to Electric Power Steering, czyli system dostosowujący przełożenie zębatkowej przekładni kierowniczej do prędkości jazdy. Niby żadna rzadkość, ale nie w każdym aucie działa tak perfekcyjnie jak w Lexusie. Poza tym, w każdym nowym GS-ie znajdziemy I-AFS, czyli Intelligent Adaptive Front Lighting. Za tą nazwą kryją się bardzo modne ostatnio skrętne reflektory, w Lexusie obracające się w zakresie 15 stopni.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 281 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Lexus GS | GS | raport | test

Oceń artykuł:

4,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij