auto motor i sport poleca:

Lexus RX350 Prestige – prestiż i wygoda

Poleć ten artykuł:

Luksusowy SUV. Siedzi się w nim, jak w vanie. Ma bogate wyposażenie i rozpieszcza pasażerów komfortem. Oto nowy Lexus RX350 Prestige.

Lexus RX350 Prestige Zobacz całą galerię

Wygląda niemal jak kopia poprzednika, który, żeby było ciekawiej, mocno zapatrzył się w model o jedną generację wstecz. O ile niewyszukana i przyciężka bryła nadwozia RX-a niekoniecznie przypada do gustu, o tyle wnętrze - jak najbardziej. Kabina auta jest przestronna (o 2,5 cm większy rozstaw osi), a spasowanie materiałów, ich jakość i faktura - są najwyższej próby. Zastosowanie zaś ogromnej ilości wygłuszeń sprawia, że we wnętrzu pojazdu jest bardzo cicho.

Inżynierowie z Lexusa najwyraźniej pozazdrościli niemieckim producentom ich systemów MMI, czy iDrive i zafundowali RX-owi urządzenie o nazwie Remote Touch. Zamiast pokrętła, kierowca ma do dyspozycji coś w rodzaju myszki, służącej m.in. do obsługi radia, nawigacji oraz klimatyzacji, i przycisk Enter. Na dużym ekranie widnieje kursor, który odpowiada na każdy ruch ręki prowadzącego. Co ciekawe, nie "biega" on bezwładnie po ekranie, tylko po lekkim przesunięciu myszki trafia w kolejne pola. Wymaga przyzwyczajenia, ale działa bardzo dobrze.

Jako że Lexus oznacza luksus, RX jest przede wszystkim komfortowy. W najbogatszej, testowanej wersji Presitge, samochód ma pneumatyczne zawieszenie oraz takie elementy wyposażenia, jak m.in. skórzana tapicerka, fotele regulowane elektrycznie, podgrzewane i wentylowane, czy też 15-głośnikowy zestaw audio Mark Levinson. Na drodze RX bardzo dobrze tłumi długie nierówności nawierzchni i nieco gorzej te niewielkie, krótkie. Przy jeździe na wprost z dużymi prędkościami zachowuje się pewnie, lepiej odpowiada na komendy kierownicą niż poprzedni model, ale ma tendencję do zamiatania tyłem, gdy nagle zmienia się kierunek jazdy. SUV Lexusa przez większość czasu spędzanego na drodze jest przednionapędowy, natomiast na tył może maksymalnie zostać przekazane 45% momentu obrotowego.

Automat Lexusa pracuje gładko, a 3,5-litrowy sześciocylindrowiec jest wystarczająco mocny w niskim zakresie obrotów, jednak ożywa dopiero powyżej 4000 obr/min. Dziwi jedynie stosunkowo niewielka prędkość maksymalna, wynosząca 200 km/h.

Nowy RX jest lepiej wykonany i wygodniejszy od poprzednika. Choć nie jest bezbłędny - na zimówkach rozczarowywał 45-metrową drogą hamowania.

Tekst: Maciej Struk
Zdjęcia: Jacek Hanusz

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Lexus | RX350 | Prestige | SUV | test

Oceń artykuł:

4,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij