auto motor i sport poleca:

Mazda 2, Micra, Swift – mała rzecz a cieszy

Poleć ten artykuł:

Maluchy nigdy nie potrafiły tyle, co dzisiaj, bo nigdy nie wymagało się od nich aż tak dużo. Mazda 2, Nissan Micra i Suzuki Swift pokazują, jak bardzo małe samochody urosły, dojrzały i... zdrożały.

Mazda 2, Nissan, Micra, Suzuki, Swift Zobacz całą galerię

 

Na dworze trzaskający mróz, ale nie trzeba zdejmować rękawiczki ani szukać kluczyka po kieszeniach. Wystarczy mieć go przy sobie. Naciśnięcie niewielkiego przycisku na klamce i... zamki we wszystkich drzwiach odryglowują się automatycznie. Teraz można komfortowo otworzyć drzwi. System dostępu do samochodu bez sięgania po kluczyk, znany już wcześniej z drogich aut wyższych klas, dzisiaj oferuje Micra - najmniejszy model w gamie Nissana. Dzięki automatycznej (!) klimatyzacji, we wnętrzu Micry robi się przyjemnie ciepło w takim tempie, że prędko zapomina się o mrozie na zewnątrz. Szybka przesiadka do najmniejszego modelu Mazdy - "2". Tu, podobnie jak w Suzuki Swifcie, oprócz nawiewu ciepłego powietrza pasażerów z przodu dopieszczają podgrzewane fotele. Wyposażenie, które jeszcze niedawno było zarezerwowane dla dużych i drogich aut, dzisiaj można mieć w samochodach małych. Nie ma się co dziwić, że ich ceny przyprawiają o zdumienie, ale o tym później.

Oprócz wyrafinowanych wynalazków rozpieszczających pasażerów, Nissan Micra, Mazda 2 i Suzuki Swift oferują bardzo bogaty pakiet wyposażenia podnoszącego komfort obsługi oraz bezpieczeństwo podróżowania. Zdecydowanie bogatszy niż przeciętnie w klasie maluchów. Testowane auta są wyposażone między innymi w elektrycznie sterowane szyby i elektrycznie regulowane lusterka oraz w sześć poduszek powietrznych i system wspomagania nagłego hamowania. Nissan standardowo dorzuca do każdej Micry układ stabilizacji toru jazdy, a Suzuki do Swifta - nie tylko ESP, ale również poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy. Zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa współczesne małe auta mogą nie mieć żadnych kompleksów w porównaniu z większymi kolegami. Testowana trójka nie ma. I znowu powraca pytanie o cenę...

Na fotele w każdym z testowanych aut opada się z taką samą łatwością. Przednie drzwi otwierają się szeroko, a otwór jest najwyższy akurat w tym miejscu, gdzie zazwyczaj celuje się głową podczas zajmowania miejsca w kabinie. W każdym z aut siedzi się jednak nieco odmiennie. Fotelom Micry brakuje dosłownie wszystkiego - szerokości, twardości i lepszego podparcia po bokach. W porównaniu z fotelami Nissana, te w Suzuki są jak z auta o numer większego niż Micra. Fotele Swifta dobrze podpierają uda, są obszerne i przyjemnie twarde, zapewniają dobre boczne podparcie, także dla pleców. Fotelom Mazdy 2 brakuje jedynie nieco dłuższego siedziska.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda 2 | Nissan | Micra | Suzuki | Swift | test porównawczy

Oceń artykuł:

4,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij