auto motor i sport poleca:

Mazda 5 - 6+1 to nie 7

Poleć ten artykuł:

Rzadko producenci aut chwalą się, że ich cudowne maszyny mogą mniej niż więcej. Mazdę 5, rejestrowaną na 7 osób, jej konstruktorzy przedstawiają jako 6+1-miejscową. O co chodzi?

Teat Mazdy 5 Zobacz całą galerię

W ubiegłym roku w Europie nabywców znalazło blisko 1,5 mln vanów. Rynek jest zatem ogromny, zaistnieć na nim niełatwo. Można tu spotkać auta zwyczajne, 5- osobowe, parę 6-osobowych i kilka samochodów, które - przynajmniej teoretycznie - mogą pomieścić aż 7 osób. Chcąc utrzymać na Starym Kontynencie 20-procentowy wzrost sprzedaży, Mazda musiała zaprezentować samochód, który wykracza poza utarte schematy.

Po pierwsze, minivan Mazdy nie wygląda jak klasyczny van o sylwetce autobusu. Raczej jak nieco podwyższone, jednobryłowe kombi. Po drugie, jako jedyne auto w klasie, Mazda 5 oferuje przesuwane, a nie tradycyjnie otwierane drzwi w drugim rzędzie. Po trzecie, na składanych fotelach ostatniego rzędu dość wygodnie mogą siedzieć nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jeżeli wygodne sześć miejsc podróżnych to dla kogoś zbyt mało, Mazda 5 może przyjąć na pokład jeszcze jednego pasażera. Na wąskim, środkowym miejscu w drugim rzędzie foteli nikomu jednak wygodnie nie będzie. "Awaryjne" miejsce siedzące łatwo można zmienić w pojemny schowek lub całkowicie zlikwidować, pozostawiając spory odstęp między skrajnymi fotelami.

Oparcia niezależnych foteli trzeciego rzędu, gdy miejsca te nie są wykorzystywane, tworzą płaską podłogę bagażnika. Zmiana konfiguracji wnętrza Mazdy 5 z 4+1-osobowego na 6+1-osobowe jest niezwykle prosta i szybka. Do rozłożenia foteli w bagażniku wystarczy jedna ręka, nawet jeden palec. Pod warunkiem że wcześniej wymontuje się z auta roletę bagażnika, a fotele drugiego rzędu przesunie się nieco w przód. Reszta jest dziecinnie prosta. Ze składaniem foteli jest podobnie. Gdy złoży się również drugi rząd siedzeń, do dyspozycji pozostaje olbrzymia przestrzeń bagażowa o pojemności ponad 1500 l, płaskiej podłodze oraz wielkim, ułatwiającym dostęp otworze. Dodatkowym ułatwieniem przy załadunku i rozładunku bagażu są przesuwane boczne drzwi, które zapewniają wygodny dostęp.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda 5 | minivan | test

Oceń artykuł:

3,90

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij