auto motor i sport poleca:

Mercedes GLK – Epoka lodowcowa

Poleć ten artykuł:

Na drogę i w teren. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wkrótce grozi im wyginięcie. To właśnie przez SUV-y dziura ozonowa jest większa, a korki w mieście - dłuższe. Z tą teorią skutecznie rozprawia się Mercedes GLK. W teście wersja 320 CDI 4Matic.

Mercedes GLK Zobacz całą galerię

 

Teren też mu niestraszny
Nawet na wielkich kołach z szerokimi, niskoprofilowymi oponami i uzbrojony w pakiet sportowy testowany Mercedes GLK zadziwiająco sprawnie pokonywał przeszkody w terenie. Stały napęd na wszystkie koła i gigantyczny moment obrotowy, dostępny już przy 1600 obr/min, pozwalają zapuścić się daleko od drogi. Wprawdzie, kąt natarcia - wynoszący 23 stopnie - nie jest imponujący, ale kąta zejścia (25 stopni) GLK nie musi się już wstydzić. W porównaniu z autami terenowymi SUV Mercedesa najsłabiej wypada pod względem wielkości kąta rampowego, który wynosi tylko 19 stopni. Za 6818 zł GLK można wyposażyć w pakiet off-roadowy, który zdecydowanie zwiększa jego możliwości w terenie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | GLK | SUV | test

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij