auto motor i sport poleca:

Mercedes klasy R - Erką po sukces?

Poleć ten artykuł:

Kombi, van, SUV, czy jeszcze inny wynalazek? Mercedes klasy R to po trochę każdy z nich. Kiedy podróżujesz pierwszą klasą, nie ma to jednak żadnego znaczenia.

Mercedes klasy R Zobacz całą galerię

Jakiś czas temu Mercedes wyznaczył sobie misję. Wymyślić coś, czego inni nie potrafią wymyślić. Stworzyć to, o czym innym nawet się nie śniło. Zapełnić każdą możliwą i niemożliwą niszę. Stąd wzięły się kombinacje liter SLK, ML i CLS. Teraz świat chce czegoś dużego, z napędem na cztery koła, niekoniecznie terenowego, za to o liczbie miejsc większej niż pięć. Niezawodny węch podpowiada Mercedesowi, że świat chce klasy R.

Sukces tego modelu w Stanach jest praktycznie przesądzony już w chwili jesiennego debiutu; a jak będzie w Europie, dokąd klasa R trafi na początku przyszłego roku? Jeśli sam wygląd auta miał- by być jakąkolwiek wskazówką, powinno być podobnie. Nowa koncepcja, niekonwencjonalne nadwozie, odważna stylizacja - klasa R jest inna niż wszystko, co się spotyka na drogach. Jest po trochę kombi i vanem, SUV-em i klasą S. Najlepsze określenie, jakie przychodzi mi na myśl to "krążownik". Skusi i miłośników SUV-ów, i bardziej konserwatywnych kierowców limuzyn, i tych, którym brakowało klasy S w wersji kombi.

Pod względem wymiarów zewnętrznych auto jest ogromne. Przy długości i rozstawie osi wynoszących, odpowiednio, 5157 i 3215 mm (będzie też wersja z krótszym rozstawem osi - o 235 mm) wzrost 1656 mm przestaje wydawać się szczególnie wysoki. Auto zostało skonstruowane na podwoziu nowego ML-a i wykorzystuje jego układ przeniesienia napędu. W tym wypadku stały napęd na cztery koła ma jednak dbać o przyczepność i bezpieczeństwo na asfalcie, a nie służyć do poruszania się po bezdrożach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes R | klasa R | kombi | raport | test

Oceń artykuł:

2,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij