auto motor i sport poleca:

Minitouareg - VW Tiguan

Poleć ten artykuł:

Następny europejski producent postanowił zagrać w lidze SUV-ów. Po debiutach Peugeota i Citroëna, Volkswagen przedstawił kompaktowego Tiguana.

Volkswagen Tiguan Zobacz całą galerię

Pierwszym czteronapędowcem VW był debiutujący w 2002 roku, dobrze przyjęty i ze sporymi możliwościami terenowymi, luksusowy Touareg. Po pięciu latach nadszedł czas na SUV-a dla ludu pracującego - dużo mniejszego Tiguana.

Nowa stylistyka Volkswagena, z której szeroko czerpie Tiguan, może się podobać - co prawda nie jest "kinetic", ale przód z groźnie przymrużonymi reflektorami wygląda atrakcyjnie, można uznać, że jest "dynamic". Jak widać, nie trzeba rozciągać lampy aż do przednich słupków, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Tył samochodu przypomina raczej konwencjonalne kombi, niż SUV-a, ale i tak jest ładniejszy i bardziej wyrazisty niż Golfa Varianta.

Przy swoich 4,46 m długości Tiguan okazuje się zadziwiająco przestronny, na żadnym z pięciu miejsc nie brakuje przestrzeni. Użytkownicy innych samochodów koncernu poczują się jak w domu. Zegary, przełączniki oraz ich funkcjonalne rozmieszczenie są jak w innych VW.

Tiguan ma podatne na zmiany wnętrze - nie dość, że dzieloną, tylną kanapę z regulowanym kątem pochylenia oparcia można składać, to da się ją również przesuwać o całe 16 centymetrów. Bagażnik, choć po złożeniu kanapy nie ma płaskiej podłogi, mieści od 470 do 1510 litrów bagażu. I można go załadować nie tylko pierzem - ładowność Tiguana to nieczęsto spotykane nie tylko w tej klasie 650 kg. Również masa dopuszczalna holowanej przyczepy budzi respekt - to aż 2500 kg. Uniwersalność przez duże U. W opcji jest dostępny, mocowany na przegubie, hak holowniczy; pociągnięcie za uchwyt w tylnym zderzaku odblokowuje go.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 580 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | Tiguan | SUV | raport | test

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij