auto motor i sport poleca:

Mitsubishi Colt - Ostra broń

Poleć ten artykuł:

W 2001 r. Mitsubishi zaprezentowało prototyp oznaczony symbolem CZ2. Właśnie na bazie tego modelu powstała iście drapieżna, trzydrzwiowa wersja Colta - CZ3 i CZT.

Mitsubishi Colt Zobacz całą galerię

auto motor i sport 3/2005

Nowy Colt został zaprojektowany na specjalną prośbę Mitsubishi Motor Europe, a o jego ostateczny, drapieżny wizerunek zadbali projektanci z niemieckiego centrum stylizacji w Trebur. Swoim niecodziennym wyglądem ma przede wszystkim podbić serca młodych Europejczyków, lubujących się w sportowych samochodach.

Jeżeli postawimy koło siebie wersję trzydrzwiową (CZ3, CZT) i od niedawna sprzedawaną pięciodrzwiową, to nawet osoba z dość sporą wadą wzroku odróżni obie wersje bez trudu (i to nie tylko ze względu na liczbę drzwi). Colt CZ3 i CZT (turbo) jest o 60 mm krótszy i o 30 mm niższy (wersja CZT o 50 mm) od wersji pięciodrzwiowej. O ile z przodu nieznacznie zmieniono zderzak, o tyle linia boczna i tył samochodu zyskały zupełnie nowy kształt. W trzydrzwiowym Colcie dach łagodnie opada ku tyłowi i nie kończy się ogromnymi pionowymi lampami (jak w wersji pięciodrzwiowej), ale przedłużony jest małym spoilerem (w wersji CZT). Z tyłu, sportowy charakter Colta podkreślają poziome lampy w kształcie kocich oczu.

Jeśli idzie o wnętrze, w porównaniu z modelem 5-drzwiowym w wersji CZ3 zmieniło się niewiele. Deska rozdzielcza nadal straszy otchłanią plastiku ozdobionego świecącymi na zielono delikatnymi pokrętłami i przyciskami. Natomiast wersja turbo może pochwalić się skórzanymi, kubełkowymi fotelami, które, trzeba przyznać, nie tylko bardzo dobrze trzymają kierowcę i pasażera w trakcie szybkiego pokonywania zakrętów, ale są także w miarę wygodne. W dłoniach dobrze leży trójramienna, obszyta skórą kierownica. Całości dopełniają aluminiowe nakładki na pedały.

Na tylną kanapę wsiada się przez odchylany przedni fotel kierowcy lub pasażera (uwaga na niedopracowany uchwyt, za pomocą którego odchyla się fotel, bo czasami lubi pozostać w dłoni). Jeżeli uda nam się dotrzeć, po forsownej gimnastyce, na tylny rząd foteli, czeka nas miła niespodzianka. Jak na auto z segmentu B, Colt zaskakuje sporą ilością miejsca na nogi, a i nad głową można liczyć na trochę przestrzeni.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Colt | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij