auto motor i sport poleca:

Mitsubishi Lancer Kombi - Z koneksjami

Poleć ten artykuł:

Jest mieszanką sportowego stylu i funkcjonalności. Jego imię zna każdy, kto interesuje się rajdami. Oto Mitsubishi Lancer - nowy, w wersji Kombi.

Mitsubishi Lancer Kombi Zobacz całą galerię

Wielu miłośników rajdów wymawia jego nazwę z namaszczeniem. Są też tacy, dla których poza nim nie istnieją żadne inne auta. Na większości rajdów można zaobserwować charakterystyczne trzy diamenty zdobiące przód jego maski. Mitsubishi Lancer przez lata startów w rajdowym cyrku stał się synonimem auta sportowego. Mówiąc Lancer, podświadomie dodajemy przydomek Evo - łącząc go chwilę po tym z rzymskim oznaczeniem generacji modelu. Mówiąc Evo, mamy na myśli sport, oczywiście ten przez duże S. Nie ma więc wątpliwości jak postrzegać tę markę - a odpowiedni wizerunek to na rynku prawdziwy kapitał. Teraz stratedzy Mitsubishi postanowili z niego skorzystać, by wypromować swój najnowszy produkt - Lancera Kombi. Tylko co ma wspólnego zwykły kombiak ze sportem? Teoretycznie niewiele, choć w tym przypadku nowe auto chce być najbardziej sportowym modelem wśród kombi.

Lancer Kombi to dzieło szalonych stylistów: dwa zespoły, najwyraźniej nie mogące dojść do porozumienia, osobno zaprojektowały przednią i tylną część auta, a następnie - chyba za pomocą czarodziejskiej różdżki - złączyły je ze sobą. Przód auta zyskał linię typową dla nowych modeli Mitsubishi. Chromowana osłona chłodnicy przypomina wycinek arbuza, w którego centralnej części znalazło swoje miejsce, widoczne z daleka logo koncernu. Pojedyncze reflektory skryto za przezroczystymi kloszami, zachodzącymi głęboko na błotniki. Nie można zaprzeczyć - taki widok w lusterku na pewno zmusi wielu kierowców do szybkiego powrotu na prawy pas. Sytuacja będzie wyglądała całkiem inaczej, gdy Lancer stanie się ofiarą, a nie myśliwym. Klockowaty kształt tylnej części nadwozia do najpiękniejszych nie należy. Na dodatek kanciasty tył nie kryje w sobie nazbyt przestronnego bagażnika - ma on pojemność tylko 344 litrów, a sytuacji nie ratują praktyczne plastikowe schowki pod jego podłogą. Złożenie tylnych oparć pozwoli powiększyć bagażnik do 1079 l - niestety, konkurenci potrafią więcej. Poza tym, wersji dwulitrowej zafundowano przyciemniane tylne i boczne szyby, co czyni auto stylistycznie ociężałym. Na szczęście "kuracji przyciemniającej" nie poddano tylnych lamp, które ciągną się "od dachu po zderzak". Prawdę mówiąc Lancer Kombi ma chyba najdłuższy tylny kierunkowskaz, jaki do tej pory udało się wyprodukować.

Właściciele Lancera częściej jednak będą oglądali swoje auto od środka, a wnętrzu tego kombi trudno cokolwiek zarzucić - i to zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wykonania. Sportowy charakter podkreślają białe zegary. To, co wywoła "odruch Pawłowa" wśród miłośników rajdów to kokpit. Został on bez większych modyfikacji przejęty z Lancera Evo VIII. Prosty, klasyczny, pozbawiony jakichkolwiek stylistycznych fajerwerków - idealnie sprawdza się w samochodach, których właściciele bardziej cenią sobie prostotę obsługi niż najnowszą modę. W przypadku Lancera nie przeszkadzają nawet twarde tworzywa z jakich została wykonana tablica rozdzielcza. Rajdowy klimat podkreśla aluminiowa, dobrze leżąca w dłoniach, niewielka kierownica, opatrzona znakiem Momo. Szkoda tylko, że w Kombi można ją regulować wyłącznie w jednej płaszczyźnie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Lancer | kombi | test

Oceń artykuł:

4,10

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij