auto motor i sport poleca:

Na początek konkrety - Jeep Commander

Poleć ten artykuł:

Wygląda jak cywilna wersja czegoś, z czym lepiej nie zadzierać. Skały czy błoto, śnieg czy asfalt - jest mu wszystko jedno, co los rzuci pod koła. Jeep Commander, czyli Grand Cherokee inaczej. Bardzo inaczej.

Jeep Commander Zobacz całą galerię

Oto pierwszy siedmiomiejscowy Jeep i pierwszy z serii nowych modeli, które rozwiną ofertę firmy poza tradycyjne trzy modele, którymi są Wrangler, Cherokee i Grand Cherokee. Pod względem technicznym Commander to bliźniak Grand Cherokee - ma takie samo podwozie i taki sam układ zawieszenia, ale kompletnie inne nadwozie.

Zgodnie z tradycją Jeep nie oszczędza na wymiarach zewnętrznych. Nowy model mierzy prawie 4,8 metra, ma bardzo kwadratowe proporcje nadwozia (szerokość i wysokość - 190 i 183 cm) i składa się w zasadzie tylko z kątów prostych. Właśnie ta tradycyjna dla Jeepa, kanciasta, trochę militarna stylizacja ma zdobyć firmie nowych zwolenników, a także zwrócić uwagę tych, którym brakuje klasycznego Cherokee z lat 1984-2001. Na ulicy, nawet wśród terenówek i dużych SUV-ów, Commander wyróżnia się niemal jak Hummer.

Nie jest to szczególnie fotogeniczny pojazd i znacznie lepiej niż na zdjęciach prezentuje się oglądany na żywo. Zwłaszcza w wersji podstawowej, całkowicie pozbawionej chromowanych dodatków, Commander wygląda jak nieoznakowana albo cywilna wersja czegoś, z czym wolałbyś nie zadzierać. Konkretny samochód do konkretnych celów dla konkretnego kierowcy.

Pięć centymetrów więcej nadwozia - w porównaniu z Grand Cherokee - wystarczyło, aby zamontować dwa siedzenia ekstra. Cała dodatkowa długość znajduje się za tylnymi kołami, a wnętrze jest zorganizowane w sposób znany ze stadionu albo kina - każdy następny rząd siedzeń jest umieszczony wyżej niż poprzedni. Aby jednak miejsce nad głowami nie wyczerpywało się im dalej do tyłu, począwszy od słupka B dach jest podwyższony o 8 cm (ten "schodek" na dachu jest sprytnie ukryty przez relingi). Znacznie gorzej jest za to z miejscem na nogi. W drugim rzędzie jest dość przeciętnie, za to trzeci rząd to typowe miejsce dla dzieci. Dorośli długo tu nie usiedzą.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 110 700 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Jeep | Commander | terenówka | raport | test

Oceń artykuł:

3,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij