auto motor i sport poleca:

Na wzmocnienie

Poleć ten artykuł:

Auris ma wzmocnić wizerunek najpopularniejszego modelu Toyoty, budowany przez dekady za pomocą Corolli - niezawodnej, ale ostatnio trochę opatrzonej i zbyt plastikowej we wnętrzu. Czy to się uda?

Toyota Auris 2.0 D-4D Prestige Zobacz całą galerię

Chociaż na pierwszy rzut oka Auris przypomina nieco Corollę ostatniej generacji i wiadomo, że zastępuje właśnie ją, w Toyocie nie lubią, gdy nazywa się go tylko następcą. Model o nowej nazwie zasługuje na coś więcej. Auris to nowa Toyota , a nie - następna Corolla.

Auris nie jest tak sportowy jak zapowiadano, ale daje większą frajdę z jazdy niż Corolla

Sądząc po wymiarach, Aurisa śmiało można by też nazywać kolejnym Golfem, ale takie miano nie jest wcale lepsze od określenia następca Corolli. Mimo że Golf nie jest w segmencie C samochodem największym, Auris bierze na celownik właśnie jego. Pod względem długości, szerokości i wysokości nadwozia oraz rozstawu osi i pojemności bagażnika oferuje nieco więcej niż Golf, ale mniej niż na przykład Ford Focus.

Do Aurisa wsiada się po pańsku - tak z przodu, jak i z tyłu. Duże klamki łatwo jest pewnie chwycić, żeby otworzyć pokaźnych rozmiarów drzwi, które wyglądają na ciężkie i solidne, ale otwierają się lekko i szeroko. Poczucie bezpieczeństwa rośnie natychmiast nawet u osób, które nie wiedzą, że w teście zderzeniowym Euro-NCAP Toyota Auris zdobyła maksymalną ocenę - pięć gwiazdek. Przednia szyba nie jest pochylona na tyle mocno, aby trzeba było przy wsiadaniu uważać, żeby nie uderzyć głową w przedni słupek. W tylnej części samochodu jest podobnie - dach nie opada aż tak bardzo, żeby przy zajmowaniu miejsca na tylnej kanapie trzeba było - z obawy o całość głowy - zważać na jego krawędź.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Auris | 2.0 D-4D | Prestige | Corolla | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij