auto motor i sport poleca:

Nie tylko dla miast

Poleć ten artykuł:

Nowa Honda CR-V to szykowna krzyżówka. Nadaje się nie tylko na bulwar, ale i do ciągnięcia wakacyjnej przyczepy czy jazdy poza utwardzoną drogą.

Honda CRV Zobacz całą galerię

Coraz więcej krzyżówek pojawia się w miejskiej dżungli. I nie chodzi bynajmniej o kaczki, ale o auta, w których krzyżują się różne koncepcje. Cechą wspólną takich modeli jest to, że mają mniejszą lub większą domieszkę krwi pełnorasowej terenówki. Nowa Honda CR-V, żeby w tym tłoku jakoś zaistnieć, musi coś interesującego zaproponować. Na początek bardziej charakterystyczny design - skrzyniowata sylwetka poprzedniego modelu ustąpiła miejsca smukłej, eleganckiej linii. Auto stało się niższe i nieco krótsze, choć przybrało nieznacznie na szerokości. Uwagę przyciąga wyrazisty przód oraz tył z ekstraszerokimi słupkami i masywnym zderzakiem.

Koło zapasowe powędrowało pod podłogę bagażnika, a jego pokrywa otwiera się teraz jak w konwencjonalnym kombi - czyli do góry. Dłuższe drzwi i niższe progi ułatwiają wsiadanie. Auto może przewozić pięć osób, i nawet wyżsi pasażerowie znajdą z tyłu wystarczającą ilość miejsca na nogi i głowy. Przed skutkami kolizji chronią podróżujących aktywne zagłówki, airbagi przednie i boczne dla kierowcy i pasażera oraz kurtyny powietrzne, sięgające także tylnych siedzeń.

Tylna kanapa jest przesuwana wzdłużnie i składana, a jej oparcie - dzielone trójczęściowo - można pochylać pod różnymi kątami. Maksymalna pojemność przedziału bagażowego wynosi 955 litrów, można tam z powodzeniem upakować dwa rowery. Dobrym pomysłem jest półka równoległa do podłogi bagażnika, ułatwiająca rozmieszczenie pakunków.

Uporządkowanie kokpitu oraz jakość użytych materiałów nie budzą zastrzeżeń. Kierownica jest regulowana w dwóch płaszczyznach i wyposażona w przyciski sterowania funkcjami. Leży w dłoniach równie dobrze jak wygodnie umieszczona dźwignia zmiany biegów. Dookoła siebie kierowca i pasażer znajdą wystarczającą liczbę uchwytów na kubki, półeczek, kieszeni na drobiazgi. W zależności od wersji wyposażenia, CR-V może być doposażany w automatyczną klimatyzację, nawigację z DVD, czy kamerę ułatwiającą manewry podczas cofania.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 115 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | CR-V | 2.0i VTEC | 2.2 CTDi | test | Tomasz Jaźwiński

Oceń artykuł:

2,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij