auto motor i sport poleca:

Niespodzianka

Poleć ten artykuł:

Jako pierwsi mieliśmy wyjątkową okazję jeździć produkowaną na Słowacji Kią Cee'd (czytaj: sid), i to jeszcze przed publicznym debiutem auta w Paryżu. Wrażenia? Cee'd na drugie ma niespodzianka. Wielka niespodzianka.

Kia Cee'd Zobacz całą galerię

Kompakty najlepiej czują się we własnym towarzystwie. Rządzą Corolla , Focus, Golf czy Mégane. Czasem jakiś nowy model zechce zaskoczyć dziwaczną stylistyką (Toledo). Ale na prawdziwą popularność trzeba sobie ciężko zapracować. Do gry wkracza Kia Cee'd - nie łamiąca być może barier, ale ze spodziewaną ceną na poziomie 50 tys. zł. Ten model ma namieszać w ustalonej hierachii.

Cee'd ma długi przód i bardzo krótki tylny zwis, a to przydaje mu dynamiki. Duże klosze reflektorów zachodzą na błotniki, zaczyna się od nich i biegnie przez cały bok charakterystyczna linia, która wtapia się w tylne lampy. Z boku linia okien jest taka sama jak w wypadku znanego z Genewy modelu koncepcyjnego, seryjny Cee'd ma jedynie większe okienka przy tylnych słupkach.

Kia zaskakuje głównie przestronnością wnętrza. To, że z przodu siedzi się wygodnie, w wypadku auta tej klasy nie powinno dziwić, ale ilość miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu jest jak z Mercedesa klasy E albo Audi A6. Pod względem rozstawu osi Cee'd jest na drugim miejscu wśród kompaktów - z wynikiem 2650 mm ustępuje o 10 milimetrów BMW serii 1. Nawet kiedy z przodu zasiada wysoki osobnik, na kanapie da się bardzo wygodnie jechać.

Deska rozdzielcza została wykonana z przyjemnie miękkiego tworzywa. Stylizacja jest nowoczesna, z przełącznikami i wyświetlaczami umieszczonymi wysoko. Fabryczny radioodtwarzacz CD (standard we wszystkich wersjach) rozumie format mp3, za pośrednictwem portu USB można podłączyć przenośny odtwarzacz. Zaskakuje komfort foteli, świetnie wyprofilowanych i o długich siedziskach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kia | Cee'd | kompakt | test | Peter Krc | Roman Popkiewicz |

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij