auto motor i sport poleca:

Nissan Qashqai, Skoda Octavia Scout, Subaru Forester: Różne talenty

Poleć ten artykuł:

SUV-y miały podskubać sprzedaż terenówkom. Teraz różne crossovery próbują dobierać się do tych pierwszych. Jak im to wychodzi - sprawdzamy w teście Nissana Qashqaia, Skody Octavii Scout i Subaru Forestera.

Subaru Forester Zobacz całą galerię

Na pierwszy rzut oka widać, że każdy jest z innej bajki. Subaru Forester to typowy SUV, Skoda Octavia Scout to podniesione kombi z napędem na cztery koła, a Nissan Qashqai jest samochodem, który udaje coś, czym nie jest. I to na dwóch frontach: pierwszym zarezerwowanym dla SUV- -ów, drugim - dla kompaktów. Tym, co je łączy są - umiejętność odpychania się także tylnymi kołami, silniki o pojemności zbliżonej do dwóch litrów oraz cena.

Talenty można ocenić na podstawie wyglądu aut. Miano najbardziej terenowego z miejsca zyskuje Forester. Jego sylwetka, mimo gruntownego face liftingu przeprowadzonego przed dwoma laty, jest do bólu klasyczna i trochę nie na czasie. Odległość między podłożem a karoserią, wynosząca 205 milimetrów, jest największa w porównaniu z tym, co oferują konkurenci, podobnie odległości opon od nadkoli. Subaru, jako jedyne auto w towarzystwie, musi zadowolić się kołami 16-calowymi.

Nissan Qashqai to prawdziwy modniś. Jego postawne nadwozie, wykończone plastikowymi dokładkami w dolnych partiach zderzaków i drzwi, stoi na 17- -calowych kołach, ma minimalne zwisy oraz prześwit o wielkości 200 milimetrów. I jeśli nawet w terenie nie uda się mu wdrapać tak daleko, jak czyni to Subaru, Qashqai jest najlepiej przygotowany do stromych zjazdów, co zawdzięcza kątowi zejścia o wartości 30 stopni. Napęd 4x4 dostępny jest w nim tylko z silnikami o pojemności dwóch litrów.

Nowicjusz w tym gronie - Skoda Octavia Scout, czyli jeszcze bardziej terenowa odmiana wersji z napędem 4x4 - stara się jak może, by pokazać światu, że w terenie nikt jej nie dorówna. Także w jej przypadku mamy 17-calowe koła oraz plastikowe dokładki progów i zderzaków, wyglądające bardzo bojowo. Chwilą prawdy okazuje się rzut oka na terenowe talenty "czeszki". Najmniejszy prześwit (180 mm) oraz najniższe wartości kątów natarcia i zejścia wskazują jednoznacznie, że w terenie kres jej możliwości może nadejść najszybciej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 101 550 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | Qashqai | Skoda | Octavia Scout | Subaru | Forester | crossover | SUV | test | porównanie

Oceń artykuł:

4,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij