auto motor i sport poleca:

Odpowiedz nie wprost – Mercedes S 500 L

Poleć ten artykuł:

Tego dawno nie było. Limuzyna Mercedesa, która nie boi się kontrowersji. Limuzyna Mercedesa, która wygląda drapieżnie. Limuzyna Mercedesa, dla której dynamika to podstawa. Oto nowy model klasy S.

Test Mercedesa S 500 L Zobacz całą galerię

Reflektory zachodzące daleko na boki, mocno wybrzuszone, prawie przerysowane błotniki i tył jakby Maybach zaciągnął do łóżka BMW "siódemkę". Mercedes mówi, że stylizacyjna pikanteria to dziś rzecz nieodzowna, żeby auto nie wyglądało staro. O nie, ta klasa S prędko się nie zestarzeje. A dwie podstawowe cechy "eski" widać już na pierwszy rzut oka - wygląda godnie i dobrze jej w czarnym.

"Siódemka klasy S" - to najlepsza charakterystyka rewolucji, jaką przeszła konsola nowego modelu. Pożegnanie z tradycyjną konsolą na rzecz wielofunkcyjnego sterownika jest w wydaniu Mercedesa bardzo łatwe do zaakceptowania, i to z jednego powodu - znakomitego systemu menu. Składa się ono z pięciu głównych elementów (nawigacja, sprzęt audio, telefon, urządzenia wideo i funkcje dodatkowe) plus klimatyzacja oraz ustawienia foteli. Porównań z iDrive BMW nie da się uniknąć, tym bardziej że filozofia obsługi obu systemów jest taka sama - jeden sterownik do wszystkiego, zerkasz tylko na ekran. Jednak Mercedes lepiej rozwiązuje problemy szybkiego dostępu do podstawowych funkcji, buszowania po głębszych obszarach systemu, a także przeskakiwania pomiędzy głównymi pionami menu. Inna sprawa, jak bardzo rewolucję tę ułatwiło Mercedesowi właśnie BMW, które przetarło szlak już prawie pięć lat temu.

Jakość wykonania wnętrza jest najwyższej próby. Gdzie się nie obrócisz i czego nie dotkniesz, jest jasne, że wygląd każdej nitki, faktura każdej powierzchni i klik każdego przełącznika to wynik tysięcy godzin pracy setek ludzi. Z drugiej strony, za 470 tysięcy złotych nie spodziewasz się niczego innego. Siedzisko i oparcie fotela można ustawiać na kilkanaście sposobów, a na deser wybrać jeden z czterech rodzajów masażu (9739 zł ekstra, i warto).

Prędkościomierz "eski" to już nie zegar, lecz obraz na ciekłokrystalicznym ekranie (wirtualne są również niektóre lampki kontrolne). Dzięki wysokiej rozdzielczości, prędkościomierz wygląda jak żywy, a ekran daje nieskończone możliwości wyświetlania informacji komputera pokładowego, graficznego zobrazowania ustawień tempomatu albo czujników parkowania.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes S | S 500 L | limuzyna | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij