auto motor i sport poleca:

Ognisty mściciel – Dodge Avenger i Peugeot 407

Poleć ten artykuł:

W budowaniu ognistego wizerunku pomaga agresywny wygląd, ten zaś najlepiej podkreślić jakimiś ognistymi nazwami. Musi być ostro, bezkompromisowo i pachnieć prochem, bo taki ma być Dodge. I jeśli chodzi o imiona na pewno jest. Caliber i Nitro to strzały i wybuchy, z kolei Avenger znaczy mściciel.

Peugeot 407 i Dodge Avenger Zobacz całą galerię

Avenger trafia - to wyświechtane stwierdzenie, ale tak jest - w jedną z najbardziej konkurencyjnych klas europejskiego rynku. Nikt nie ma tu łatwego życia, a już na pewno nie modele o słabszej renomie. Zapytajcie Cadillaca BLS.

Pewne jest, że Avenger będzie się wyróżniał. Wielki zderzak, duże reflektory, długa pokrywa silnika, poszerzone błotniki i błyszczące obręcze kół - oto samochód, który woła o uwagę ulicy. Do pary Dodge otrzymuje Peugeota 407, który wartości estetyczne stawia ponad praktycznymi. Z awangardowym wyglądem - wielkim wlotem powietrza w zderzaku ∫ la coś dwa razy niższego i kilka razy szybszego - idzie w parze wnętrze, które z tyłu jest ciasne oraz bagażnik o śmiesznie małej pojemności 407 l.

Pod względem dynamiki jazdy Dodge jest bez kompleksów. Podczas pomiarów elastyczności "407" i Avenger wymieniali się lepszymi wynikami - w zależności od tego, na którym biegu był dokonywany pomiar. W zestawieniu ze zrelaksowaną naturą Peugeota, którego świetnie wyciszony silnik reaguje na gaz z lekkim opóźnieniem, Dodge okazał się nieco bardziej zrywny. Ciekawe, że na przykład do setki Avengerowi bez problemu udało się uzyskać lepszy wynik niż napędzanemu tym samym silnikiem, mniejszemu i lżejszemu Calibrowi.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 407 | Dodge | Avenger | test porównawczy | test

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij