auto motor i sport poleca:

Opel Mokka - jak z wybiegu

Poleć ten artykuł:

Zgrabne nadwozie, ładne wnętrze, dość bogate wyposażenie – mieszczuchom taki zestaw się podoba, tym bardziej gdy cena auta wzbudza szacunek. Opel Mokka oferuje to wszystko, my zaś sprawdzamy czy ma coś więcej. 

Opel Mokka Zobacz całą galerię

Nieważne, czy idziesz do restauracji na dobry obiad, czy do dealera kupować samochód, zasada jest ta sama – chcesz, żeby menu było bogate.

Teraz na smakowite danie możesz liczyć u Opla, bo właśnie przygotował coś, czego dotychczas nie miał w karcie. Opel Mokka to SUV o rozmiar mniejszy od znanej (i mało popularnej) Antary. A jeśli chciałbyś porównać go z autami, które widuje się na ulicy w obfitości, to informujemy, że Mokka jest o 12 cm krótsza od Astry i o 30 cm dłuższa od Corsy. Jest więc pomiędzy, co z angielska nazywa się crossover i ostatnio stało się najmodniejszym samochodowym gatunkiem. Rozważania o tym, czy nowy Opel to jednak bardziej SUV czy crossover właśnie, zostawiamy tym, którzy lubią akademickie spory. Tych zaś, którzy od jałowych dysput wolą zgrabne auta miejsko-rodzinne informujemy, że w nowym Oplu na pewno będą wyglądać modnie i nie zabraknie im wygody.

DUŻO SCHOWKÓW, MAŁY BAGAŻNIK

We wnętrzu nie bardzo jest co krytykować. I kierowca, i pasażerowie poczują się swobodnie, miejsca im wystarczy, spodobają się miękkie plastiki i eleganckie aluminiowe listwy na porządnie spasowanej tablicy rozdzielczej. Dwa zamykane schowki z przodu i kieszenie w każdych drzwiach też są nie do pogardzenia, podobnie jak schowki między przednimi fotelami i przy dźwigni zmiany biegów, w których można umieścić to, z czym zwykle nie wiadomo co zrobić – np. telefon komórkowy, czy butelki z napojami. Kręcić nosem można najwyżej na przesadną liczbę przycisków na środkowej konsoli.

Za to uznanie wzbudza opcjonalny (1600 zł) fotel kierowcy wyprofilowany zgodnie z najlepszymi wskazaniami ortopedów. Siedzi się w nim rzeczywiście idealnie, bo wyregulować można sposób podparcia kręgosłupa na wysokości krzyża, kąt pochylenia siedziska i podparcie pod uda. Na dodatek nasz testowy egzemplarz wabił delikatnym czerwonym podświetleniem wnętrza, które wprowadzało ciepły nastrój.

Opel dość obficie wyposażył Mokkę 1.4 4x4, ale i tak wyciągnie od Ciebie pieniądze ekstra, wymagając przeglądu co roku zamiast co 2 lata

Czar nieco prysnął, gdy przyjrzeliśmy się bliżej, czy i co da się zrobić z fotelami, gdy zajdzie potrzeba wygospodarowania dodatkowej przestrzeni we wnętrzu. O przesuwanej kanapie czy dających się przestawić fotelach z tyłu, jakie mają Skoda Yeti czy Mini Countryman, można w Oplu najwyżej pomarzyć. Jedyne czym służy Mokka to 356-litrowy bagażnik, przydatny schowek w podłodze i dzielona na dwie części kanapa z tyłu. W sumie, maksymalne możliwości przewozowe najnowszego SUV-a Opla wynoszą 1372 litry – taka jest pojemność przedziału bagażowego. To nie jest najgorszy wynik, najgorsze jest co innego – instrukcja przewiduje, że autem można przewieźć ładunek o ciężarze najwyżej 369 kg. Wystarczy więc, że do Opla wsiądzie pięciu pasażerów (każdy o wadze 75 kg), a wartość ta już zostanie przekroczona o 6 kg. Wygląda więc na to, że samochód nadaje się najwyżej do przewozu dwojga dorosłych, trójki dzieci i worka z pierzem w bagażniku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 450 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Mokka | SUV | test | cena

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij