auto motor i sport poleca:

Pełen spokój - Kia Magentis

Poleć ten artykuł:

W żadnym z kryteriów testu Magentis nie wypada ani nadzwyczaj dobrze, ani źle. Czy to wystarczy, aby przyciągnąć do Kii nowych klientów?

Kia Magentis Zobacz całą galerię

Za Magentisa ze 144-konnym silnikiem benzynowym trzeba zapłacić blisko 87 tys. zł. Sporo, ale wystarczy spojrzeć na listę wyposażenia seryjnego - są na niej nie tylko elektryczna regulacja fotela kierowcy, podgrzewane przednie siedzenia czy skórzana tapicerka, ale również sześć poduszek powietrznych, ESP i BAS oraz automatyczna klimatyzacja.

Uzbrojony po zęby Magentis - dorównujący wymiarami największym autom segmentu D - waży na tyle dużo, że dwulitrowy silnik rozpędza go umiarkowanie dynamicznie. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h testowany egzemplarz potrzebował 10,6 s. Niezbyt wygórowany moment obrotowy (189 Nm), osiągany dopiero przy 4250 obr/min, sprawia, że nieco życia wstępuje w samochód tylko wówczas, gdy do jazdy ponagla się go niskimi biegami. Silnik trzeba wtedy kręcić wysoko, co nie sprawia mu żadnego problemu. Niestety, zużycie paliwa w mieście może wtedy sięgnąć nawet 15 l/100 km, na trasie - aż 10 l/100 km. Przy spokojnej jeździe wynosi, odpowiednio, 11,8 l/100 km i 7,5 l/100 km. Dynamiczny styl jazdy, powoduje oprócz wyższego zużycia paliwa, spory hałas w kabinie. Na szczęście, tylko na dłuższą metę bywa on uciążliwy.

Bezproblemowa w obsłudze i prowadzeniu, Kia Magentis leniwie wykonuje polecenia wydawane kierownicą, mimo że skrajne położenia kół dzielą niecałe 3 obroty kołem kierownicy. Samochód stabilnie za to pokonuje zakręty i zapewnia dobry komfort resorowania na nierównościach. Precyzja i jakość montażu elementów we wnętrzu - solidne; chociaż jakość tworzywa, z którego wykonano tablic ę rozdzielczą czy poszycie drzwi są dość niskiej próby.

Za sprawą małego Picanto popularność Kii w Europie znacznie wzrosła. Czas pokaże czy Magentis ją podtrzyma.

Tekst: Maciej Ziemek
Zdjęcia: Tomasz Jaźwiński

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kia | Magentis | test

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij