auto motor i sport poleca:

Pepperoni - Audi S5

Poleć ten artykuł:

Wygląda zwyczajnie - ale wystarczy go skosztować, a ostry smak zostanie w pamięci już na zawsze. Tak smakuje najszybsza wersja Audi A5 - S5.

Audi S5 Zobacz całą galerię

Wiem, nie kolor zdobi i nie kolor dodaje mocy. Jednak podczas jazd testowych nowym coupé Audi, wersja S5 w kolorze brylantowym czerwonym cieszyła się znacznie większym wzięciem wśród dziennikarzy niż samochód pomalowany na kolor lodowy biały. Przypadek?

Nie mniej niż kolor, na zmysły oddziałują potężne 19-calowe koła, przez które prześwitują wielkie tarcze hamulcowe ze słusznej wielkości zaciskami. Dwie podwójne końcówki układu wydechowego też dają do myślenia. Oprócz tych kilku detali nic nie zdradza, że pod pokrywą silnika S5 śpi spokojnie 4,2-litrowa V-ósemka o mocy 354 KM, zdolna rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,1 s. Żadnych spoilerów z tyłu (wielkości deski do prasowania) ani dyfuzorów. Nic. Po prostu, czysta forma. Tak o A5 w ogóle mówi też z dumą jego twórca, szef stylistów w Audi -Walter da Silva.

Wnętrze S5 również prezentuje się ascetycznie, chociaż sportowe fotele o zintegrowanych zagłówkach i przerysowanym bocznym podparciu zdradzają, że auto zdolne jest pokonywać zakręty ze sporymi prędkościami, skoro aż tak wydatne boczne podparcie na fotelach może być potrzebne. Po zajęciu miejsca za kierownicą i dopasowaniu pozycji do jazdy trudno już rozstać się z S5. Nie dlatego, że siedzi się nisko, a więc wysiada dość trudno, ale dlatego, że tak wygodnie nie można usiąść nawet w domowym fotelu przed kominkiem.

Przyciskiem Engine Start-Stop uruchamiam silnik. Już po kilku sekundach jego pracy wiem, że - oferowany jako wyposażenie dodatkowe - sprzęt audio high-end firmy Bang&Olufsen o mocy 500 watów i wyposażony w 14 głośników jest w tym samochodzie zupełnie zbędny. Muzyki, która płynie spod pokrywy silnika i tak nie przebije. Stopniowo, prawą stopą reguluję nie tylko głośność, ale i spektrum dźwięków, które docierają do kabiny. Im wyżej dotrze wskazówka na obrotomierzu, tym wyższe dźwięki emituje jednostka napędowa. A że wskazówka błyskawicznie mknie po skali aż do 7000 obr/min, symfonia silnika zmienia tempo kilka razy na sekundę.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | S5 | test

Oceń artykuł:

4,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij