auto motor i sport poleca:

Peugeot 1007 - Żegnaj smutku

Poleć ten artykuł:

Masz problem z wyjściem z samochodu zaparkowanego pomiędzy innymi autami? I jeszcze brakuje ci miejsca na bagaż? A do tego masz kiepski humor i chciałbyś go poprawić, zmieniając wystrój wnętrza? Kup sobie mikrovana Peugeot 1007, który rozwiąże te problemy. A co z innymi?

Test Peugeota 1007 Zobacz całą galerię

W ponadstuletniej historii motoryzacji były już samochody osobowe z drzwiami kierowcy i pasażera otwieranymi nietypowo. "Pod wiatr" otwierało się drzwi np. Syreny 102, do góry m.in. w Mercedesie 300 SL, a na dół w BMW Z1. Teraz do tego grona dołączył Peugeot 1007 z przesuwanymi drzwiami kierowcy i pasażera. Jednak to rozwiązanie nie jest aż tak nowatorskie, bowiem od dawna stosuje się je w pojazdach dla listonoszy i mleczarzy. Ale po raz pierwszy wykorzystano je w miejskim samochodzie osobowym.

Jeżeli bardzo się spieszycie, proces otwierania drzwi powinniście zacząć na jakieś 5 sekund przed dojściem do auta, bowiem tyle czasu potrzebuje elektryczny silnik na otwarcie drzwi - na zamknięcie również. To długo, szczególnie gdy pada deszcz lub śnieg a silny wiatr zacina w kierunku zaparkowanej "1007".

Może z tego powodu do modelu oferuje się specjalne zestawy kolorystyczne elementów tapicerki siedzeń, obić drzwi, wykładzin, dywaników i plastików wykończeniowych w 12 wzorach - gdy jedne schną, zakładamy inne. Oficjalnie zestaw taki (o nazwie Cameleo) służy do tego, by zmianą wystroju wnętrza dostosować się np. do Bożego Narodzenia lub do wakacji. Ze względu na różnorodność rynków, na których Peugeot 1007 jest oferowany, brak zestawów na święta narodowe.

Pod względem wymiarów model 1007 porównywalny jest z Fiatem Ideą, Mercedesem A, Oplem Merivą, czyli autami segmentu B, określanymi też jako mikrovany. Kierowcy i siedzącemu obok pasażerowi stworzono w "1007" komfortowe warunki podróży. Szerokie i wygodne fotele o długim zakresie regulacji, fotel kierowcy regulowany na wysokość, i jeszcze kierownica ustawiana w dwóch płaszczyznach - to wszystko w wyposażeniu seryjnym. Siedzenia bardzo dobrze wyprofilowane, z czego Peugeot jest znany, ograniczają ślizganie się pleców i bioder w zakrętach. Jedyne czego brakuje z przodu to możliwości oparcia łokcia na jakimś podłokietniku.

Z tyłu dwa niezależnie regulowane fotele, które można przesuwać zmieniając też kąt pochylenia oparcia - są również podłokietniki. Choć Peugeot ma jeden z mniejszych rozstawów osi (2315 mm), siedzący z tyłu nie mogą narzekać na ciasnotę. Ale też niewiele zmieści się w maleńkim bagażniku.

Przy odsuniętych do tyłu fotelach jego pojemność wynosi ledwie 178 l - to wystarczy na postawienie niezbyt wysokiej walizki; położyć już się jej nie da. Dlatego stworzono system składania foteli - najpierw kładziemy oparcie, a potem unosimy tylną część siedziska - dzięki czemu przedział bagażowy powiększa się do 1048 l.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 1007 | mikrovan | test

Oceń artykuł:

2,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij