auto motor i sport poleca:

Peugeot RCZ 1.6 155 THP – Idzie na całość

Poleć ten artykuł:

Coupé Peugeota pojawia się późno, ale może budzić respekt. Czy rozpali emocje wśród miłośników w miarę niedrogich sportowych aut? W teście wersja 1.6 o mocy 156 KM.

Peugeot, RCZ, 1.6 155 THP, Coupe Zobacz całą galerię

Tego byłoby już za wiele. Zgodnie z zasadami oznaczania kolejnych modeli Peugeota, sportowy RCZ powinien tak naprawdę nazywać się 30008. Ale dodatkowego zera między cyferkami określającymi o jaką serię aut chodzi nikt by chyba nie zniósł. Wystarczy, że wprowadzony do sprzedaży w zeszłym roku crossover 3008 spowodował wśród klientów spore zamieszanie swoim oznaczeniem. Dlatego nowe coupé, powstałe w oparciu o model 308, całkowicie obywa się bez cyferek w nazwie. Także dlatego, że RCZ ma być dla Peugeota początkiem nowej ery. Firmy dość często głoszą tego typu deklaracje, ale nie zawsze je realizują.

Takie niebezpieczeństwo istnieje również w przypadku tego 2+2-miejscowego auta. Jego przód dość mocno przypomina przednią część nadwozia "308" z jej wielką otwartą paszczą osłony chłodnicy. Ale ten element wzorniczy sam Peugeot uznał już za nieaktualny, nowy główny stylista francuskiej marki Gilles Vidal ogłosił odwrót od gigantomanii w projektowaniu reflektorów czy przedniego zderzaka. Jednak tak naprawdę z modelu 308 nowe coupé przejęło w niezmienionej postaci tylko reflektory, reszta jest prawie taka sama jak w pokazanym w 2007 roku samochodzie studyjnym. Uwagę przechodniów zwraca przede wszystkim podwójna wypukłość dachu modelu RCZ. Tu inspiracji dostarczył zwycięski w Le Mans Peugeot 908.

À propos Le Mans. W zeszłym roku zwycięstwo nad dominującymi od lat w tym 24-godzinnym wyścigu modelami Audi odniósł właśnie Peugeot. Kompaktowy RCZ też wygrywa z Audi - ceną. Testowana wersja RCZ 155 THP jest tańsza od Audi TT 1.8 TFSI z porównywalnym wyposażeniem o blisko 25 tys. zł. A przecież kosztującemu 98 000 zł francuskiemu coupé naprawdę niczego nie brak - to całkiem spory (dłuższy o 11 cm od Audi TT) usportowiony samochód. Wyposażenie seryjne, w którego skład wchodzą dwustrefowa klimatyzacja, radioodtwarzacz CD/MP3, tempomat i 18-calowe koła jest na tyle bogate, że spokojnie można zrezygnować z dodatków. Pod maską kryje się 1,6-litrowy benzynowy turbo o mocy 156 KM - ten sam, który pracuje w Mini.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | RCZ | 1.6 155 THP | Coupe | test

Oceń artykuł:

4,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij