auto motor i sport poleca:

Pod wiatr

Poleć ten artykuł:

BMW stawia swoich klientów twarzą w twarz z przyrodą. Jego kabriolet wnosi świeże stylistyczne tchnienie do klasy aut noszących się topless.

BMW 3 Cabrio Zobacz całą galerię

Na przykładzie nowego BMW 3 Cabrio można się przekonać, jak łatwo dzisiaj stracić dach nad głową. W ciągu niewiele ponad 20 sekund stalowa konstrukcja znika bez śladu gdzieś za plecami pasażerów, wraz z nią ulatnia się cisza panująca we wnętrzu, a zmysły podróżnych zostają zaatakowane przez siły dzikiej przyrody. Jednak ich czupryn nie będzie targał wiatr - w BMW 3 Cabrio, teraz z dachem stalowym zamiast brezentowego, próżno szukać doznań jakich dostarcza huragan Katrina. Odległość pomiędzy ramą przedniej szyby a zagłówkiem zaprojektowano tak, żeby zawirowania powietrza nie wdzierały się do wnętrza. Dostępna za dopłatą osłona, montowana nad tylnymi siedzeniami, kieruje podmuchy wiatru obok uszu i fryzur podróżnych. Tego stanu rzeczy nie zmienia nawet mocniejsze przyciśnięcie gazu - jadąc nową "trójką" cabrio można bez obaw w pełni wykorzystywać moc jej silników.

Najmocniejszy, 306-konny sześciocylindrowiec przyspiesza do setki w ciągu 5,8 s (335i z mechaniczną skrzynią), czym BMW daje do zrozumienia, że kabriolet w jego wykonaniu nie jest zabawką wy- łącznie dla podróżnych kontemplujących uroki natury. Maksymalna prędkość najmocniejszej "trójki" cabrio to 250 km/h.

Inny godny uwagi silnik kryje się pod maską modelu podstawowego (320i). Czterocylindrowa jednostka o pojemności 2,0 l jest pierwszym silnikiem montowanym w BMW "trójce", wyposażonym w inteligentny sterownik wyłączający silnik po zatrzymaniu i aktywujący rozrusznik (będący jednocześnie generatorem) po wciśnięciu pedału gazu, dzięki którym oszczędza do 20% paliwa. Wszystkie silniki benzynowe są zaopatrzone w bezpośredni wtrysk paliwa; każda "trójka" cabrio ma seryjnie "na stanie" sześciobiegową mechaniczną przekładnię.

Nic z tego technicznego wyposażenia w "trójce" cabrio się nie marnuje, bo jej właściwości jezdne są najwyższej próby. Precyzyjny układ kierowniczy oraz neutralne zachowanie na zakrętach dają i frajdę, i poczucie bezpieczeństwa. Nadwozie jest bardzo sztywne i stabilne, a komfort resorowania sprzyja niespiesznym przejażdżkom po riwierze.

Eleganckie otoczenie okazuje się zresztą naturalnym środowiskiem dla tego auta i jego pasażerów. Ci ostatni siedzą na tyle wysoko, że przy otwartym dachu ponad linię nadwozia wystają nie same ich głowy (co spotyka się w innych kabrioletach, i co wygląda komicznie), lecz także ramiona i piersi, które dla zadania szyku zawsze można dumnie wypiąć.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 3 | Cabrio | 320i | 325i | 330i | 335i | 330d | test | Roman Skąpski

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij