auto motor i sport poleca:

Porsche 911 Turbo S – za półdarmo

Poleć ten artykuł:

Znaki szczególne: 530 KM, 3,1 s od zera do setki i 315 km/h. Ma osiągi absolutnej ekstraklasy i na dodatek jest nawet tani.

Porsche 911 Turbo S Zobacz całą galerię

W teście - Porsche 911 Turbo S. Po samym dźwięku silnika nie da się tego stwierdzić. Nie da się powiedzieć ile tam jest cylindrów, jak są ułożone, czy dmucha tylko jedna czy sto turbosprężarek. Na dobrą sprawę nie da się nawet określić czy pojemność silnika jest duża, czy może niekoniecznie. Wiadomo tylko, że dźwięk jaki przeszywa powietrze nie zna sprzeciwu, że jego źródłem musi być coś, co najpierw bije, a dopiero potem sprawdza - czyś wróg, czy przyjaciel. Ten dźwięk jest uzależniający jak mało co. Tak brzmią osiągi.

Bo z 911 Turbo S rzecz się ma prosto - jest to ze strony Porsche wielka, żelazna dłoń w pięść zaciśnięta. Przydomek "S" oznacza odmianę Turbo fabrycznie napakowaną wszystkim tym, co w "zwykłym" Turbo wymaga dopłaty, a służy podniesieniu osiągów. Takie same są układ przeniesienia napędu na cztery koła i aktywne zawieszenie, natomiast uzbrojenie Turbo S dodatkowo obejmuje wzmocniony silnik, dwusprzęgłową przekładnię, samoblokujący mechanizm różnicowy tylnej osi, układ aktywnego rozdziału momentu obrotowego dla tylnych kół, funkcję launch control, mocowanie silnika na poduszkach o regulowanej sztywności i ceramiczne hamulce. Do tego dochodzi zestaw elementów w rodzaju bardziej sportowych od standardowo sportowych foteli (z regulowanym podparciem bocznym zarówno oparcia, jak i siedziska), adaptacyjne reflektory i elegancki rozrywkowo- multimedialno-nawigacyjny kombajn. W porównaniu z Turbo, Turbo S jest droższy o 112,5 tys. zł, ale większą część tej kwoty pochłaniają wszystkie wymienione ekstrasy.

 

Sercem auta jest sześciocylindrowy, 3,8-litrowy bokser, wyposażony w dwie turbosprężarki (z kierownicami o zmiennej geometrii, co wciąż jest unikalne wśród silników benzynowych) i bezpośredni wtrysk paliwa. Silnik zadebiutował jesienią 2009 r. i Porsche przyznaje, że jest to pierwsza całkiem nowa jednostka w 35-letniej historii 911 Turbo. Dla potrzeb Turbo S zastosowano inny kolektor dolotowy, bardziej "agresywne" sterowanie zaworami dolotowymi, a maksymalne ciśnienie doładowania zostało podniesione o dwie kreski - do 1,2 bara. W rezultacie, moc wzrosła z 500 do 530 KM, maksymalny moment obrotowy zaś - z 650 do 700 Nm.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 482 030 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | 911 | Turbo S

Oceń artykuł:

4,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij