auto motor i sport poleca:

Porsche Carrera 4 - Ułamki sekund

Poleć ten artykuł:

911 to liczba święta, która dziś obejmuje całą rodzinę modeli. Teraz dołączają do niej nowe wersje Porsche Carrery 4 i Carrery 4S. Czyli wszystko to samo, co w zwykłych Carrerach plus koncert na cztery koła.

Porsche Carrera 4 Zobacz całą galerię

Wiadomo, że każdy z nas powinien mieć pod domem przynajmniej jedną Carrerę. Na razie nie każdemu jest dane to zrealizować, ale któż w marzeniach nie zadawał sobie tego oczywistego pytania - gdyby jednak przyszło co do czego, to którą wersję wybrać?!

Porsche daje kilka możliwości. Jest Carrera zwykła i S, z dachem lub bez, a teraz staje obok nich Carrera 4.

Wielka popularność napędu z czwórką sprawia, że są rynki, na których sprzedaje się on lepiej niż klasyczny napęd na tył. Podobnie jak w poprzednim modelu, napęd czterech kół jest w Carrerze realizowany za pośrednictwem sprzęgła wiskotycznego, które "przepuszcza" w kierunku przedniej osi od 5 do 40 procent momentu obrotowego. Proporcje zmieniają się bardzo szybko i bardzo płynnie, a właściwości trakcyjne auta są niesamowite. Na niskich biegach wrażenie robi nie tyle sama przyczepność i przyspieszenie, co niewzruszona, wręcz bezlitosna efektywność układu napędowego. Przy mocnym wciśnięciu gazu i nawet przy skręconych kołach auto wyrywa do przodu bez żadnych nerwowych ruchów ogonem. Jednak Porsche bardzo dba, aby Carrera w wersji na cztery łapy zachowała charakterystykę jazdy zbliżoną właśnie do tej, z jakiej słynie model z tylnym napędem.

Układ jezdny "czwórki" jest zestrojony niemal neutralnie, co na drodze dostarcza jedynych w swoim rodzaju wrażeń. Przy wejściu w zakręt auto podpiera się na zewnętrznej przedniej oponie tylko w chwili skrętu, by już po ułamku sekundy samo z siebie ułożyć się tak, że "ciężar" jazdy po łuku przenosi się również na tylne koło. To typowa cecha każ- dej Carrery - kiedy przód skręca, reszta auta chce za nim jechać, lekka podsterowność jest zaś bardzo skrzętnie ukryta. Rozkład siły napędowej pomiędzy osie jest taki, że Carrerę 4 zawsze bardziej "pcha" niż "ciągnie", i po dodaniu gazu Porsche jak po szynach wyjeżdża z zakrętów. Na samym środku tablicy przyrządów fruwa jedna z najszybszych na świecie wskazówek obrotomierza, a towarzyszy jej głośny, zachrypnięty odgłos pracy sześciocylindrowego boksera.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | Carrera 4 | Coupe | raport | test

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij