auto motor i sport poleca:

Powrót do przeszłości - Hyundai Elantra

Poleć ten artykuł:

Dzięki kuracji odmładzającej, Hyundai Elantra zyskał na wyposażeniu i otrzymał nowy silnik. Niestety, zapożyczony od przodków.

Hyundai Elantra Zobacz całą galerię

Pierwszy dzień testu. Jeden z moich sąsiadów zwraca uwagę na "ładny samochód" na parkingu. Nigdy wcześniej tego nie robił, chociaż parkowałem tam już BMW M5 czy Porsche 911. Proponuję mu zatem wspólną randkę z Elantrą. Sprawdzimy, co też ona takiego "w sobie ma".

Chociaż na to nie wygląda, Elantra jest duża, jak trzybryłowe auta klasy niższej średniej - Renault Mégane czy Toyota Corolla. Jej wnętrze jest tak samo obszerne; z przodu sporo miejsca, a w dobraniu wygodnej pozycji za kierownicą pomaga dwustopniowa regulacja wysokości fotela (osobno reguluje się kąt pochylenia przedniej i tylnej części siedziska). Z tyłu miejsca jest wystarczająco, o nadmiarze przestrzeni nie ma jednak mowy.

Ponieważ przednie fotele nie są zbyt mocno wyprofilowane, fotel kierowcy warto ustawić tak, aby uda przylegały do siedziska na całej jego długości. W przeciwnym razie, podczas pokonywania zakrętów trudno utrzymać się w fotelu. Tablica rozdzielcza Elantry jest mało ekscytująca, ale do czytelności wszystkich przyrządów i do ich rozmieszczenia nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Tak ergonomicznie urządzonego miejsca pracy kierowcy ze świecą szukać wśród konkurentów.

Pomyślano nawet o niewielkiej kieszonce na karty parkingowe, umieszczonej w łatwo dostępnym miejscu, tuż pod włącznikiem świateł awaryjnych. Jakość montażu poszczególnych elementów tablicy rozdzielczej jest dobra, jakość materiałów - co najwyżej przeciętna. Nawet miękki materiał deski rozdzielczej wygląda tak, jakby był twardy. Nie mówiąc już o pozostałych, twardych jak kamień i jednolitych w swojej szarości elementach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | Elantra | sedan | raport | test

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij