auto motor i sport poleca:

Powrót do przyszłości

Poleć ten artykuł:

Nowe Mitsubishi Pajero promowane jest przez producenta absolutnie zaskakująco. Zamiast podkreślać bogatą paletę nowinek, zachwala się ich dobre maskowanie i twarde przywiązanie do tradycji.

Mitsubishi Pajero 3.2 Invite Zobacz całą galerię

Skąd taki zdumiewający marketing? Pajero to król wśród prawdziwych terenówek. Niepokonany seryjny zwycięzca Rajdu Dakar - ostatnio sześć razy pod rząd, ciurkiem od 2001 roku! W tym z kobietą za kierownicą (Jutta Kleinschmidt). Samochód legenda (fan cluby na całym świecie), obecny na rynku od 25 lat. Gdy niedawno, by być trendy, producent uznał konieczność zmian, zrobił rzecz zdumiewającą - zamiast trzymać projekty w tajemnicy, pokazał je swoim wiernym fanom i wyznawcom pytając o opinie. Wyniki były porażające. Posiadacze "starych" Pajero deklarujący chęć zakupu nowego nie zgodzili się na żadne radykalne zmiany. Przepiękne, awangardowe, futurystyczne wizje i pomysły poszły do kosza. Miażdżącą przewagą zażądano (a przynajmniej tak twierdzi fabryka), by prawdziwej legendarnej terenówki nie udziwniać, nie zaokrąglać, nie upiększać. Szyba przednia ma być nadal "prawie pionowa", a tylne drzwi, z historycznym zewnętrznym kołem zapasowym, mają się historycznie otwierać na bok.

Nowe Pajero jest więc bardzo nowe, ale idealnie ucharakteryzowane na stare - tak, że od razu poznać w nim ducha prawdziwej terenówki. Objawił się on w ciężkim, górskim terenie, w którym auto bez chwili wahania i bez najmniejszego grymasu wdrapało się wszędzie, bez jęków i lamentów - nowe nadwozie zostało bardzo dobrze wyciszone. Najgłośniejszy jest, oczywiście, nowy... system audio (amerykańskiej firmy Rockford) - aż 860 W. Jednak żeby klienci chociaż trochę wiedzieli za co płacą, konieczne są nowe "symbole luksusu". Przykładem takiego działania jest "całkowicie nowe wnętrze", niewątpliwie ładne, z ciekawą, choć "specjalnie nieco surową" deską rozdzielczą. (Deska bez ozdóbek, bo Pajero, trochę jak Rolls-Royce, to auto na lata, a więc musi być odporne na chwilowe mody.) Nad deską rozdzielczą piękny "cytat" z poprzedniego modelu - charakterystyczne, rozsuwane osłonki przeciwsłoneczne.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 229 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Pajero | 3.2 | Invite | test | Julian Obrocki | Maciej Struk

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij