auto motor i sport poleca:

Prawie Coupé

Poleć ten artykuł:

Nizoral to szampon do włosów, choć nazwa sugeruje, że może to być płyn do płukania ust. Podobnie jest z Peugeotem 407 Coupé, którego wygląd i nazwa sugerują, że jest to coupé. A to tylko dwudrzwiowa limuzyna dla czterech osób.

Peugeot 407 Coupe Zobacz całą galerię

Nigdzie lwy nie stają na tylnych łapach. Nigdzie, chyba z wyjątkiem aren cyrkowych i Francji. Nigdzie też lwom nie wyrastają z boku rekinie otwory skrzelowe. Z wyjątkiem Francji. To tyle na temat "zoologicznej" stylistyki Peugeota 407 Coupé z charakterystycznie rozdziawioną paszczą ∫ la... Ferrari. Choć trzeba przyznać, że "407" Coupé bardziej ona pasuje niż sedanowi.

Przed fotelem kierowcy znajduje się wielka kierownica, pasująca raczej do mieszczańskiej limuzyny, niż do samochodu o sportowych aspiracjach. Środkowa konsola wygląda jak część kokpitu wymontowanego z airbusa, z masą przycisków do obsługi m.in. klimatyzacji, telefonu, radioodtwarzacza i nawigacji satelitarnej. Ta ostatnia działa nawet w Polsce na niektórych trasach. Gdyby jeszcze komunikaty przekazywała w języku innym niż ten, którym posługiwał się Napoleon...

Francuskie coupé klasy średniej ma bardzo wygodne fotele z przodu oraz mniej wygodne dwa miejsca na tylnej kanapie. Żeby się do niej dostać, trzeba wykonać głęboki skłon i pozostać w nim tak długo, aż nie zajmiemy z tyłu miejsca. Gdy na przednich fotelach siedzą długonogie osoby, nie należy liczyć na zbyt wiele przestrzeni na kolana. A zatem mamy już dwie cechy typowe dla coupé - układ foteli dwa plus dwa oraz niezbyt dużo miejsca z tyłu.

Ten samochód ma też coś zaskakującego jak na tego typu pojazd - bagażnik mierzący aż 400 l; w nim zaś znajdziemy praktyczną siatkę oraz dwa zamykane schowki.

Pod maską testowego egzemplarza - zasługujący na najwyższe uznanie, wysokoprężny widlasty sześciocylindrowiec z bezpośrednim wtryskiem paliwa typu common- rail, o mocy 204 KM. Ale co tam moc... Ta jednostka już przy 1000 obr/min osiąga 340 Nm, a gdy wskazówka obrotomierza dotrze do liczby 1900, moment obrotowy uzyskuje maksymalną wartość 440 Nm!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 407 | Coupe | test

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij