auto motor i sport poleca:

Problem wyboru

Poleć ten artykuł:

Dwa razy po pięć metrów, sześć cylindrów i dwieście koni. Porównanie Chryslera 300C 3.0 CRD i Citroëna C6 2.7 HDI sprowadza się do pytania - szybszy i tańszy czy wygodniejszy, ale droższy?

Citroen C6 i Chrysler 300C Zobacz całą galerię

Oto samochód mający tzw. klimat jak mało który. Pełna amerykańska egzotyka - pięciometrowe nadwozie, potężna osłona chłodnicy, komiksowo wąska linia okien plus gigantyczne koła. Chrysler 300C jest idealny dla tych, którzy lubią zwracać na siebie uwag ę. Za cenę wiele razy niższą przyciąga wzrok jak Bentley. Wnętrze ogromne, z masywną deską rozdzielczą, zegarami jak talerze oraz wielkimi fotelami i kanapą. Przyzwoita jakość, porządne wykonanie.

Obok przedstawiciel wskrzeszonego gatunku dużych Citroënów. Jak każe tradycja, C6 to od zderzaka do zderzaka oryginał pełną gębą - szerszy z przodu niż z tyłu, z niesamowicie długim przednim zwisem, wklęsłą tylną szybą i tylnymi lampami, które wyglądają, jakby miały świecić również do przodu. C6 wyposażono w drzwi bez ramek, co w czterodrzwiowym aucie zawsze wygląda wyjątkowo efektownie. Ekipa od wyciszania wnętrza chciała z tego powodu popełnić jakąś zbrodnię na stylistach, ale ich energię ktoś umiejętnie skierował na właściwe tory. Jakość wyciszenia najbardziej docenimy przy wyższych prędkościach.

Jak na Citroëna przystało, tablica przyrządów ma formę wyświetlacza, a nad upstrzoną dziesiątkami przycisków konsolą znajduje się ekran systemu audio/nawigacji/ klimatyzacji/komputera pokładowego. Tworzywa i jakość wykonania pochodzą prosto z planety premium. Jest tylko jedna, za to wyjątkowo denerwująca niedoróbka - fatalne odbicia deski rozdzielczej w przedniej szybie.

Kluczową wartością w wypadku C6 jest komfort, w imię którego Citroën świadomie poświęca część dynamicznych właściwości układu jezdnego. C6 ma oczywiście hydropneumatyczne zawieszenie, które jest zestrojone miękko ∫ la łóżko wodne i tylko porządne tłumienie zapobiega bujaniu się nadwozia w nieskończoność. Można naturalnie włączyć tzw. tryb sportowy, który sprawia, że zawieszenie staje się nieco mniej miękkie, ale sport zna tylko z opowiadań. Za to komfort jazdy jest rzeczywiście z górnej półki. Cisza, spokój i przyjemne poczucie totalnego odizolowania od świata.

Aż tak dobrego wrażenia Chrysler niestety nie robi. Cicho jest tylko podczas jazdy z lekko wciśniętym gazem, ale przy każdym mocniejszym przyspieszeniu hałas rośnie w stopniu nieproporcjonalnie dużym, zwłaszcza ten pochodzący od silnika. Z kolei na nierównych nawierzchniach pojawia się wyraźny odgłos toczenia opon. 300C brakuje tego ostatniego szlifu, który sprawia, że komfort zaczyna być pisany przez większe "K".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 490 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Citroen | C6 | Chrysler | 300C | test | porównanie

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij