auto motor i sport poleca:

Przebieraniec

Poleć ten artykuł:

Peugeot i teren - to brzmi, jak oksymoron. Istnienie tego duetu jest jednak możliwe. Pomogło Mitsubishi i tak powstał model 4007.

Peugeot, 4007 Zobacz całą galerię

Takiego Peugeota jeszcze nie było. 4007 wkracza na teren, do tej pory przez francuskich producentów omijany szerokim łukiem. Teren, w którym od 10 lat rokrocznie padają rekordy sprzedaży. By więc nie wyważać otwartych drzwi, koncern PSA (Peugeot i Citroën) dogadał się z Mitsubishi - wielokrotnym triumfatorem Rajdu Dakar - czego owocem są trzy siostrzane modele. Citroën C - Crosser, Peugeot 4007 i Mitsubishi Outlander to auta niemal identyczne zarówno technicznie, jak i stylistycznie.

"Rasowy koci styl bezsprzecznie podkreśla przynależność Peugeota 4007 do marki" - takie zdanie można wyczytać w materiałach prasowych. Trudno się z nim zgodzić. Przód od Outlandera odróżniają zmienione światła, zderzak z charakterystycznymi "zębami" i maska oraz elementy chromowane dodane tu i ówdzie. Przebranie Peugeota jest raczej skromne i gołym okiem można dostrzec, że o ostatecznym kształcie auta zadecydowali specjaliści od cięcia kosztów.

Podobnie jest we wnętrzu. Bez zmian obeszły się nawet zegary, żywcem przejęte z Mitsubishi. Jedyna różnica w stosunku do modelu japońskiego polega na tym, że na kierownicy widnieje, miast trzech diamentów, "francuski lew". Z drugiej strony, materiały wewnątrz są porządne (choć twarde) i obyło się bez charakterystycznego dla lepszych modeli Peugeota przeładowania konsoli środkowej masą niewielkich przycisków. Ilość centymetrów dla pasażerów przednich foteli i tylnej, przesuwanej o 80 mm, kanapy jest absolutnie wystarczająca. Bagażnik mieści od 463 l (przy odsuniętej do tyłu kanapie), poprzez 510 l, na 1686 litrach kończąc. W razie potrzeby z "4007" można uczynić auto siedmioosobowe, ale na krótko! Nie dość, że rozkładanie kanapy ukrytej pod podłogą bagażnika jest mocno skomplikowane, to brakuje tam miejsca. Jedynie dzieci z pierwszych klas podstawówki będą się tu czuć w miarę wygodnie.

Ciężkie ćwiczenia w terenie nie są domeną modelu 4007. Jak każdy SUV, tak- że i on czuje się najlepiej na drogach asfaltowych. W końcu właściciele takich samochodów nie zapuszczają się nimi prawie w ogóle w teren, a szczyt możliwości stanowi droga polna pokryta błotem. Dlatego też auto otrzymało zawieszenie z kolumnami McPhersona z przodu i wielowahaczowe z tyłu. Na twardym Peugeot prowadzi się bardzo pewnie i przewidywalnie. Ogromna podsterowność, zamiatanie lusterkami w zakrętach, czy nurkowanie w czasie hamowania są "4007" tak samo obce, jak wegetarianinowi smak mięsa. Komfort podróżowania też jest niezły, choć na drogach o gorszej nawierzchni można wyczuć, że zawieszenie zostało dostrojone dość sztywno. Nie podobać się może jedynie wspomagany hydraulicznie układ kierowniczy, który nie najlepiej opowiada o tym, co się dzieje z przednimi kołami.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 4007 | terenówka | SUV | test

Oceń artykuł:

4,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij