auto motor i sport poleca:

RS6, X6 M, Panamera turbo - film akcji

Poleć ten artykuł:

Na trzy sposoby: Razem mają 12 napędzanych kół, 26 cylindrów i 15 drzwi. Wszystko by się zgadzało, gdyby nie zbyt duża liczba tych ostatnich. Oto porównanie Audi RS6, BMW X6 M i Porsche Panamery Turbo. Zapraszamy do naszego kina akcji - niekoniecznie dla twardzieli.

Audi, RS6, BMW, X6 M, Porsche, Panamera Turbo, test Zobacz całą galerię

 

Gdyby w kinie grano jedynie filmy akcji, przed oczami widzów przewijałyby się w kółko pościgi, strzelaniny i pojedynki na pięści. Całość może byłaby szybka, wartka, dynamiczna, ale koniec końców wiałoby straszną nudą. W świecie aut o mocy 500 KM i wyższej o akcję z pewnością nie ma się co martwić, bo tę zapewnia choćby sama liczba argumentów pod maską. O różnorodność także, gdyż obok potworów nastawionych jedynie na "maximum attack" występują postacie, które łączą w sobie cechy sportowca z cechami limuzyny, kombi, czy nawet SUV-a.

O każdym z bohaterów naszego "filmu" można powiedzieć, że jest "naj". Audi RS6 Avant to bodajże jedyne kombi, mające moc silnika wyższą od pojemności swojego bagażnika, BMW X6 M to najbardziej rasowy SUV świata, natomiast Porsche Panamera Turbo to najszybsza limuzyna na słynnym Nürburgringu, przejeżdżająca "Północną pętlę" w 7:56 min.

Za pomocą RS6, X6 M i Panamery Turbo wkracza się do samochodowej elity. Spośród naszej trójki Audi prezentuje się niczym wilk w owczej skórze, a o mocy tego, co skrywa przed światem za osłoną chłodnicy świadczą jedynie trzy rzeczy. Są to podwójny wydech, mocno napompowane błotniki oraz 20-calowe felgi aluminiowe, spod których spozierają potężne tarcze hamulcowe. Seryjne mają średnicę 390 mm, natomiast opcjonalnie RS-szóstkę można doposażyć w tarcze ceramiczne. Ogromne 420-milimetrowe krążki Audi wycenia na "jedyne" 47 200 zł.

Widok Porsche na ulicy zawsze wzbudza zainteresowanie, ale limuzyna tej marki to coś tak niespotykanego, jak Afroamerykanin w solarium. Niska, przysadzista i długa sylwetka ma przede wszystkim idealne proporcje, choć patrząc na tył auta nie sposób oprzeć się wrażeniu, że styliści za bardzo chcieli upodobnić Panamerę do "911". Dlatego na parkingu można usłyszeć tyle samo głosów zachwytu, co jęków zawodu. Co ciekawe, przy ruszaniu spod świateł obok Porsche nikt nie chce kręcić filmów akcji, czując chyba respekt przed napisem Turbo na pokrywie bagażnika.

Skrzyżowanie coupé z SUV-em nie wydaje się optymalnym opakowaniem dla 555 koni mechanicznych. BMW ze swoim wysokim nadwoziem i ogromnymi nadkolami przy porównywanej dwójce aut wygląda jakby pomyliło plany filmowe. Gdyby nie wydatne wloty powietrza w przednim zderzaku, 20-calowe obręcze i poczwórny wydech, zarezerwowany tylko dla najmocniejszej wersji, trudno byłoby odróżnić M-kę od reszty X-szóstek. Mój przypadkowy rozmówca w kolejce do myjni dopiero po dłuższej chwili spostrzegł emblematy na karoserii BMW i dodał: "O kurczę, M-ka!"

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 402 800 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | RS6 | BMW | X6 M | Porsche | Panamera Turbo | test

Oceń artykuł:

4,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij