auto motor i sport poleca:

Red bull

Poleć ten artykuł:

Niczym napój energetyzujący, Seat Leon 2.0 TDI dodaje skrzydeł i świetnie wpływa na samopoczucie. W sprzedaży będzie w marcu, we Wrocławiu był już teraz.

Test Seata Leona Zobacz całą galerię

Sam fakt, że zaczynam dzień od spotkania z takim samochodem jak Leon, wprawia mnie w dobry nastrój. Zamiast szarakiem, pojadę do pracy samochodem, który już na postoju wzbudza pozytywne wibracje. Wprawdzie Walter de Silva - odpowiedzialny za wygląd Seata Leona - ozdobił go detalami, które wcześniej wymyślił już dla Alfy Romeo, ale kto by się czepiał szczegółów. Ważne, że auto wygląda bardzo niesztampowo i przykuwa uwagę prawie jak Porsche czy Ferrari. Szczególnie kolorem.

Obawiam się tylko, że gdy otworzę puszkę i skosztuję zawartego w niej napoju, energetyzujący czar pryśnie, a ja będę musiał zadowolić się najzwyklejszą wodą mineralną. Wnętrze Leona nastraja jednak nie mniej pozytywnie niż kształty jego nadwozia. Do zajęcia miejsca za kierownicą zaprasza fotel o długim siedzisku i bardzo mocno wyprofilowanych podpórkach nie tylko do podtrzymywania ud, ale również pleców. Nie sposób się z niego zsunąć ani o centymetr - nawet w czasie bardzo szybkiego pokonywania zakrętów. Gruba, małych rozmiarów i dobrze ukształtowana kierownica prosi się, żeby chwycić ją oburącz i już nie puszczać. Trudno się z nią rozstać nawet po całym dniu jazdy.

I tym, co siedzą z przodu, i tym z tyłu Seat Leon oferuje wygodne warunki podróżowania, chociaż opadający ku tyłowi dach niebezpiecznie zbliża się do głów pasażerów o wysokim wzroście, którym przypadnie miejsce na tylnej kanapie.

Mimo że za kierownicą siedzi się wygodnie - sporo miejsca, intuicyjna obsługa - kierowca Leona nie ma lekkiego życia. Samochód nie dodaje skrzydeł na tyle mocno, aby można nim było wzbić się nad zakorkowane ulice i poszybować prosto do celu. Trzeba przepychać się w korkach i zmagać z kiepską widocznością. Szeroki, szerszy i najszerszy słupek - odpowiednio, przedni, środkowy i tylny - mocno ograniczają pole widzenia. Jazdę utrudnia zwłaszcza ten przedni, bardzo mocno nachylony, oraz fakt, że przód Leona jest zupełnie niewidoczny.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Seat | Leon | TDi | hatchback | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij